Gülümsemenin Önemi

'Kadınların Dünyası' forumunda Elfida tarafından 20 Haziran 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]


  Bazen gülümsemek sandığımızdan daha zordur çünkü duygularımız bizi gülümsemekten alıkoyar. Bazı anlar vardır ki olaylar bize çok saçma gelir. Yüzümüzde bir tebessüm oluşturmak işkence gibidir.

  Ama unutmayın her kapıyı küçük bir gülümseme ile açabilirsiniz. Gizli bir anahtarınız var elinizde, sabah kalkıtığınızda ailenize gülümseyin, işe giderken yolda tanıdıklarınıza gülümseyin, iş yerinde çalışma arkadaşlarınıza bir gülümsemeyi çok görmeyin.

  Canınız sıkkın olabilir, mutsuz hissedebilirsiniz, normaldir. Bir gülümsemeyle merhaba deyin yeni umutlara ve bu gülümsemeye güvenin. İçinde bulunduğunuz ruh halinden kurtulmanıza ilk adım olacaktır.

  Gülümsemenin önemini anlatan küçük bir hikaye ile noktalayalım konumuzu.

  Genç kız üzgün görünen yabancıya gülümsedi. Adam kendini daha iyi hissetti. Geçmişte bir arkadaşının yaptığı bir iyiliği hatırladı ve ona bir teşekkür mektubu yazdı.

  Bu mektup arkadaşının öyle hoşuna gitti ki yemek yediği lokantada iyi bir bahşiş verdi. Bu bahsisin miktarına şaşıran garson, paranın bir kısmını yolda gördüğü fakire verdi.

  Fakir adam çok sevindi çünkü iki gündür ağzına bir lokma koymamıştı. Yemeği bittikten sonra kaldığı izbe odaya gitmek üzere yola (bilgi yelpazesi.net) koyuldu. Yolda soğuktan titreyen bir köpek yavrusuna rastladı ve onu alp eve götürdü. Soğuktan kurtulup başını sokacak yer bulduğu için köpekçik çok mutluydu.

  Gece evde yangın çıktı. Köpek yavrusu havlamaya başladı Bütün ev halkını uyandırana dek havladı ve böylece bütün ev halkı kurtuldu. Kurtulan çocuklardan birisi büyüdü ve cumhurbaşkanı oldu.

  Bunların olmasını sağlayan ise bir kurusa bile mal olmayan masum, sıcak ve içten bir 'GÜLÜMSEME' idi