Gülse Birsel Kimdir, biyografisi

'Biyografi' forumunda Aysell tarafından 30 Aralık 2011 tarihinde açılan konu 1. Gülse Birsel hakkında bilgi  [​IMG]

  Gülse Birsel 11 Mart 1971 tarihinde İstanbul'da doğdu. Gazeteci, yazar ve oyuncudur.Beyoğlu Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde ekonomi okumaya başladı. Üniversitenin ikinci yılında Aktüel dergisine muhabir olarak girdi. 1994′te Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun oldu ve ABD”ye gitti. New York’ta Columbia Üniversitesi Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.

  1996′da Türkiye’ye dönen Gülse Birsel, üç ay boyunca atv’de kahvaltı bülteninin dış haberlerini yazdı. Ardından Esquire dergisinin yayın yönetmeni oldu. Bir yıl bu görevi sürdürdükten sonra Harper’s Bazaar dergisinin yayın yönetmenliğine geçti. Bu arada Bazaar Gelin ve Orange dergilerini çıkardı. 2001 ve 2002 yıllarında Harper’s Bazaar, FHM, House Beautiful ve Gezi dergilerinin yayın danışmanlığını yürüttü.

  ATV’de yayımlanan Avrupa Yakası adlı dizinin yazarı ve oyuncusu olmuştur. Bu dizide kendi oyunculuğunu göstermiştir. İzlenme rekorları kıran Avrupa Yakası bir çok hedef kitleye yayılmıştır. Pazar günleri Sabah gazetesinde yazmaktadır. Bir dönem G.A.G. adlı TV programının metin yazarlığı ve sunuculuğunu yapmıştır. Mart 2003′te gazete yazıları ve bazı G.A.G. metinlerinden oluşan Gayet Ciddiyim adlı kitabı yayımlandı. 2004′te Hâlâ Ciddiyim, 2005 yılında “Yolculuk Nereye Hemşerim?” , 2009 yılında ise “Velev ki Ciddiyim” adlı kitapları yayımlandı. Yazdığı dört kitap da Çok Satanlar arasında yer almıştır. Ayrıca “Hırsız Var” adlı sinema filminde oynamıştır. Gazeteci-televizyoncu Murat Birsel ile evlidir. Suşi yemeyi çok sevmektedir. 2009 yapım yedi kocalı hürmüz filminde safinaz karakterini canlandırmıştır

  Nişantaşı’nda yaşamaktadır. Ve Nişantaşı’nda yaşamaktan memnun olmadığını Bu Nişantaşı Beni Bitirecek! yazısıyla Yolculuk Nereye Hemşerim ? kitabında belirtmiştir.

  Alıntı
   


Yükleniyor...