Gülen Çocuk Yetiştirmek İçin Öneriler

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Gülen Çocuk Yetiştirmek İçin Öneriler

  [​IMG]
  Hangi Anne Baba istemez hayata hep gülümsiyerek bakan çocuklar yetiştirmeyi elbette herkes ister bunu.Peki çocuklarımızın hayata gülümiyerek bakmaları için nele ryapabiliriz.Bu durumda biz Anne ve Babalara düşen görevler nelerdir mutlu ve gülümseyen çocuk yetiştirmek için nasıl davranmalıyız buyrun tüm bu soruların cevapları sizlerle..

  Çocuğunuz ile doğduğu andan itibaren güvenli bir bağ kurmanız yararlı olacağını biliyor olmalısınız.Özellikle kucağınıza alarak çocuğunuzla göz temasında bulunup gülümseyerek konuşmaya başlayın.İşte aranızdaki bağ böylelikle kurulmuş oldu bile.

  Bebekleri ve çocukları mutlu etmenin en kolay yolu oyundur. Birlikte oyun oynamanız ve keyifli vakit geçirmeniz onun dış dünyaya algısnı genişletecektir. Kazanma ve kaybetme duygusu ile aile ortamında kendine güvenin farkına varacaktır. Çocuğunuza yaşına uygun konularda seçim şansı tanımanız özgüvenini destekleyecektir.Ona karşı övgülerde bulunun, elbette bu övgülerin zamanında olmasına da özen gösterin. Olaylar karşısında olumsuz yorumlarda bulunduğunda alternatifler üreterek mutlu hissetmesini sağlayın. Yaptığı ve yapılan hatalar karşısında bağışlamayı ve bağışlanmayı öğretin. Çocuğunuzu eleştirirken genellemeden çok, o durum ve o an için yorumlar yapın. Birlikte geçirdiğiniz zamanları zorunluluk olmaktan çıkartın.Birlikte zaman geçireceğiniz eğlenceli anlar eğlenceli zamanlar geçirmeye bakın unutmayın sizinle zaman geçirmek çocuklarınızı çok mutlu edecektir.