Gül gibi kokun

'Kişisel Bakım' forumunda eftelya tarafından 8 Haziran 2010 tarihinde açılan konu


 1. Gül tabletleri
  Gül ile ter kokusuna kesin çözüm
  Japonlar Isparta gülünden her insanın gül gibi kokmasını sağlayacak tablet ürettiler.
  [​IMG]
  Türkiyenin gül cenneti Isparta ilinde üretilen gül yağı, Japon bilim adamları tarafından tablet haline dönüştürüldü. Gülü tablet olarak piyasaya süren Japonlar, tableti yutan her insanın, içerisindeki gül yağı ham maddesi sebebiyle gül gibi kokmasını hedefliyor.

  Gülbirlik Genel Müdürü Bolat Tamer, Japonların piyasaya sürdüğü gül tabletinde Ispartanın gülünden çıkan yağın ham madde olarak kullanıldığını söyledi.
  Japonyadan kendilerine üretilen tabletle ilgili bir numune gönderildiğini de belirten Tamer, “Zannediyorum bu yıl bizden gül yağı talepleri olacak.

  Tablet içerisine gül yağı konularak, insanların gül yağını yutması amaçlanıyor. Böylece mideden vücuda ve kana karışarak insanların gül gibi kokması hedefleniyor. Yani insanlar terlediğinde dahi teri gül gibi kokuyor dedi.

  Bolat Tamer, 2010 yılı gül sezonu için beklenen hedef rekoltenin ise 6 bin ton olduğunu söyledi. Dünyanın 10 ünlü kokusunun 6sının ham maddesini Ispartanın karşıladığını da hatırlatan Genel Müdür Tamer, yurt dışı bayileri aracılığıyla kozmetik ürünlerinin Fransa, Almanya, İsviçrenin de aralarında bulunduğu 11 ülkeye ihraç edildiğini söyledi. Tamer, “Hedefimiz Ortadoğu ve Avrasyaya hitap etmek diye konuştu.
    2. Cevap: Gül gibi kokun

  Denemeye Değer :)
    3. Cevap: Gül gibi kokun

  Biz türkler elimizdekini kullanmayı bilemeyiz. Her akılda elin Japonunda