Guitar Hero 5

'Oyun Bölümü' forumunda ZeuS tarafından 31 Ağustos 2009 tarihinde açılan konu


 1. Yeni oyun Guitar Hero 5 çıkıyor.. Guitar Hero Metalica Guitar Hero 5
  Activision yaptığı açıklamaya göre müzik ritim oyunu Guitar Hero 5 resmi olarak duyruldu.
  [​IMG]
  Açıklanan ilk bilgiye göre yeni oyunda 2 gitar ve 2 davul veya 3 gitar ve mikrofon aynı anda kullanabilme gibi birçok kombinasyon yapılabilecek. Önceki oyun modlarına ek olarak, yeni oynanabilir parti ve festival modlarının bulunacağı, ayrıca seçeceğimiz karakterin sitilini ve ilgi alanlarını istediğimiz şekilde belirleyebilme imkanı verilecek. World Tour'da olduğu gibi geniş bir indirilebilir içerikte mevcut olacak. Yayımlanan ilk track listesinde Kings of Leon, The Rolling Stones, The White Stripes, Santana, Vampire Weekend, Tom Petty, Johnny Cash, Nirvana ve Bob Dylan gibi isimler yer alırken, oyunda 30 dan fazla artist olacağı belirtiliyor.

  - The Rolling Stones - Sympathy for the Devil
  - Bob Dylan - All Along The Watchtower
  - The White Stripes - Blue Orchid
  - Santana - No One To Depend On
  - Vampire Weekend - A-Punk
  - Tom Petty - Runnin Down a Dream
  - Johnny Cash - Ring of Fire
  - Kings of Leon - Sex on Fire

  Guitar Hero 5'in yeni nesil konsolların tamamına bu yıl içinde çıkması bekleniyor.

  Nirvana grubunun dünyaca ünlü solisti Kurt Cobain'in de Guitar Hero 5'te yer alacak.

  1988 yılında kurduğu Nirvana grubu ile tüm dünyada fırtınalar gibi esen ve bir çok söz ve bestenin sahibi olan Kurt Cobain'de Guitar Hero 5'te yer alacak. 1994 yılında vefat eden sanatçı için ayrıca bir de video yayınlandı. Bu videoda sanatçının en çok bilinen şarkılarından biri olan "Smells Like Teen Spirit"e yer verilmiş.

  Activision yaptığı açıklama ile Guitar Hero 5'in Xbox360 versiyonunda avatarlarımız ile oynayabileceğimizi duyurdu. Avatarlara özel oyunların ilk örneği ise Guitar Hero 5 ile geldi.
  Guitar Hero'yu oynar iken arka planda sanatçılar değil onların yerine avatarlarımız bulunacak. Oyunun multiplayer moduna da ayrı bir keyif katacak olan bu özellik için birde video yayınlandı.

  Activison, Eurogamer sitesine yaptığı açıklamada, Xbox360 sisteminde Avatarlarda olduğu gibi, Wii kullanıcılarının oluşturduğu Mii karakterlerinin de karakter olarak Guitar Hero 5'de gözükeceğini açıkladı. Dağıtımcı firmadan bir yetkilinin verdiği bilgilere göre; bu uygulama PS3'ün Home sistemi için bulunmayacak ve Home için ileriye dönük böyle bir planları yok. Wii'de ki uygulama ise şu anlık Amerika için duyurulmuş durumda.

  Bunun yanında Xbox Live Avatar karakterlerinin Guitar Hero 5 oyununa özel oyun içi kıyafetlerinin sadece oyunu oynuyorken aktif gözükeceğini, oyun dışında kıyafet ve oyuna özel aksesuarların gözükmeyeceğinide bildirdi.