Guguk Kuşu hakkında bilgi

'Resimli Konular' forumunda Masal tarafından 9 Ağu 2012 tarihinde açılan konu

 1. Yaşadığı yerler: Eski ve Yenidünya ormanlarında.Özellikleri:Yumurta asalağı olarak şöhret bulmuşlardır.Yabancı kuşların yuvalarına yumurtlarlar. Yenidünya türlerinin çoğu yuva yapar ve yavrularına bakarlar. Böcekle beslendiklerinden faydalıdırlar. Çeşitleri:130 kadar türü vardır. Külrengi guguk (Cuculus canorus), altın guguk (Chrysococcyx cupreus), mor guguk (Cehalcites anthorhynchus), büyük benekli guguk (Clamator glandarius), koel guguk (Eudynamys scolopacea) ve tepeli guguk (Coccystes glandarius) iyi bilinen türleridir.

  Gugukgiller ailesinden hafif eğri gagalı, uzun ve sivri kanatlı, uzun kuyruklu, iyi uçucu kuşların ortak adı. Serçe iriliğinden, karga büyüklüğüne kadar değişik renkli 130 türü bilinmektedir. Eski ve Yenidünya kıtalarında orman veya diğer yerlerde yaşarlar.Göçmen olanları vardır.Hoş ötüşlerinden dolayı “guguk” adını almıştır.  Guguk Kuşu Resmi, Guguk Kuşu Resimleri

  forumdasgugukkusuresiml. forumdasgugukkusuresiml1. forumdasgugukkusuresiml2. forumdasgugukkusuresiml4. forumdasgugukkusuresiml5. forumdasgugukkusuresiml6. forumdasgugukkusuresiml8. forumdasgugukkusuresiml9. forumdasgugukkusuresiml10. forumdasgugukkusuresiml3.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 7 Ağu 2014
Yükleniyor...