Grip Salgınından Korunma Yolları

'Sağlık Rehberi' forumunda zamaneanne tarafından 18 Ekim 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Hava sıcaklıklarındaki ani düşüş ve yükselişler grip salgınını ortaya çıkardı. Bu salgına yakalanmamak için öncelikle grip aşısını bugünlerde yaptırmayı ihmal etmeyin. Bunun yanında aşağıdaki önerileri ciddiye alarak da gribal enfeksiyondan korunabilirisniz.

  Öncelikle vitamin desteklerinden değil gıdalardan destek almamız gerekir. Örneğin portakal yemek sadece C vitaminini ilaçtan almaya göre ek olarak bağışıklık sistemini destekleyen Magnezyum, folat, B6 ve antioksidanları da beraberinde getirir.

  Kış aylarında özellikle kuru baklagiller (mercimek, kuru fasulye gibi..), badem, fındık gibi çerezler, balık, yoğurt (özellikle probiotikli), tam buğday ürünlerine ve yumurta tüketimine özen gösterilmelidir.

  Alınan gıdaların yanı sıra öğün düzeni, gün içerisinde sağlıklı seçeneklerle ara öğün yapma, kuvvetli bir kahvaltı da bağışıklık sistemini önemli ölçüde destekler. Su tüketimin gün içersine yayılmış bir şekilde olması, gün içersinde C vitaminli bitki çayları (zencefil,ayva, kuşburnu, kakule gibi) tüketimi de sistemi aktif olarak temizleyerek mikropların solunum yollarında barınmasına engel olacaktır.
   


Similar Threads: Grip Salgınından
Forum Başlık Tarih
Sağlık Rehberi Grip Nasıl Bulaşır? 17 Mayıs 2016
Sağlık Rehberi Gripten Korunmak İçin Öneriler 17 Mayıs 2016
Sağlık Rehberi Gripten kurtulmanın bitkisel yolları 17 Mayıs 2016
Sağlık Rehberi Nezle ile Grip nasıl bulaşıyor? 17 Mayıs 2016
Sağlık Rehberi Gripten korunma yöntemleri kısaca 12 Nisan 2016