Grip Hakkında kısa bilgiler

'Sağlık Rehberi' forumunda EyLüL tarafından 8 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. Özellikle soğuk kış mevsiminde çok sık görülen ve bulaşıcı olan grip nedir Gripten korunmak için neler yapmak gerekiyor grip hakkında bilmediğiniz birçok şeyi aşağıda sizlerle paylaşacağımız kısa yazımzıda öğrenebileceksiniz.

  gripten-korunma-yollar-.

  Grip de nezle gibi, hasta kişilerin bulunduğu ortamlarda, hapşırma ve öksürme yoluyla ve virüs bulaşmış ellerle temas ile örneğin tokalşma oylu ile bile çok rahat bulaşan bir hastalıktır.Küçük çocuklar ve 65 yaşından büyük olan kişiler en önemli risk grubunu oluşturan gruptur.Sağlıklı insanlarda grip, 1 hafta içerisinde kendiliğinden iyileşirler.Yalnız bazı kişilerde, örneğin kronik hasatalık nedeniyle vücut direnci zayıf durumda olanlarda, kalp-akciğer hastalığı olanlarda, yaşlılarda, şeker hastalarında, pnömoni meningoensefalit miyokardit gibi ciddi ve ağır seyredip ölümle sonuçlanabilecek hastalıklar görülebilmektedir.

  Bu nedenle grip ile savaşmanın en iyi yolu düzenli ve sağlıklı beslenmek olmalıdır.Kış aylarında bol bol meyve ve sebze tüketilmesi önerilemktedir.Ayrıca özellikle grip salgını olduğu mevsimlerde öpüşmekten ve tokalaşmaktan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.
   
  Son düzenleme: 8 Şub 2014