Grimm Kardeşler Kimdir,Hayatı

'Biyografi' forumunda EyLüL tarafından 20 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. Grimm Kardeşler Biyografi  Grimm Kardeşler Jacob Grimm 1785 ve Wilhelm Grimm 1786 doğumlu, tanınmış iki Alman masal yazarıdır.Grimm Kardeşler çeşitli mahalli lehçeleri incelemişler, daha sonra köy köy, kasaba kasaba dolaşarak, akşam sohbetlerinde yüzyıllardan beri anlatılagelen eski Alman şiirlerini, efsanelerini ve masallarını derleyip, edebi bir üslupla yeniden yazıp 1812'den sonra Çocuk ve Yuva Masalları (Kinder und Hausmärchen) adı altında yayınlamışlardır.

  Bugün dünyanın her yerinde tanınan ve dinlenen bu masallar, Alman dilinin bütün inceliklerini taşır. Çünkü Grimm Kardeşler, bütün bu masal derlemeleri sırasında Alman dilini bütün teferruatıyla incelemişler ve dilin bugünkü durumunu almasına büyük hizmette bulunmuşlardır.

  Grimm kardeşler 4 Ocak 1785 ve 24 Şubat 1786 tarihlerinde memur bir ailede dünyaya gelirler. Grimm kardeşlerin sonrasında üç erkek ve bir kız kardeşleri daha olur.

  Bu kardeşlerden 1790-1863 tarihleri arasında yaşayan Ludwig Emil Grimm günümüzde de tanınan bir ressam ve grafikçidir. Jacop ve Wilhem Grim çocukluk ve okul yıllarını Hanau ve Stainau yöresinde geçiren Grimm kardeşlerin kişilikleri ve aile değerleri çocukluklarını geçirdikleri bu köyde, yaşadıkları yerin atmosferinden etkilenerek gelişir. 1796'da babaları Philipp Wilhelm Grimm'in ölmesiyle onbir yaşındaki Jacob Grimm bu erken yaşında kendini ailenin küçük reisi olur. Bu dönemlerinde Grimm kardeşlerin ekonomik ihtiyaçlarını 10 yıl kadar süreyle Kasselli soylu teyzeleri üstlenir.

  [​IMG]
    2. Cevap: Grimm Kardeşler Kimdir,Hayatı

  Bilmediğim pek çok şeyi öğrendim, teşekkürler...
   


Similar Threads: Grimm Kardeşler
Forum Başlık Tarih
Biyografi Grimm Kardeşler Masalları 20 Aralık 2012
Biyografi Zayn Malik'in Kardeşleri 19 Şubat 2013
Biyografi Rihanna'nın Kardeşleri 13 Şubat 2013
Biyografi Lumiere kardeşler kimdir 27 Aralık 2011
Biyografi Montgolfier Kardeşler ilk balonlu uçuşu 13 Aralık 2011