Gribe Karşı Sarımsak Nasıl Kullanılır?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Belinay tarafından 30 Eki 2013 tarihinde açılan konu


 1. Yazımıza geçmeden önce şunu belirtmek istiyorum sarımsak gribe faydalımı gribe soğuk algınlığına karşı sarımsak iyi gelirmi evet sarımsak hafif geçirilen gribal enfeksiyonlarda ve soğuk algınlıklarında oldukça etkilidir.

  [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/sarimsak-grip-tedavisinde-nasil-kullanilir-68720.jpg]sarimsak-grip-tedavisinde-nasil-kullanilir-68720[/IMGALT]

  Evet sarımsak madem bu hastalıklara iyi geliyor nasıl tüketilmesi gerektiğinide bilmemiz gerekiyor öyle değilmi?
  Hemen sizlere açıklıyorum sarımsak grip tedavisinde nasıl tüketilmeli nasıl kullanılmalı:

  1-2 diş sarımsağın kabuklarını temizleyin ve 1-2 yemek kaşığı zeytinyağının içine atın. Daha sonra bu sarımsakları bütün olarak yiyebilirsiniz. Eğer sarımsağın tadı ve kokusu ağır gelirse ekmek içiyle birlikte yiyebilirsiniz. Sarımsağın etkisini göstermesi için 1 haftaya kadar sabretmeniz gerekecektir.

  Sarımsağın Bir başka kullanım biçimi ise şöyledir:Bu tarif sarımsak ve bal kullanarak hazırlanan çaydır.Sarımsak çayını hazırlamak için, çok ince dilimlenmiş 1-2 diş sarımsağı, 4-5 yemek kaşığı balla karıştırarak kasenin üstünü kapatın ve 8 saat kadar bekletin.Sonrasında bu karışımdan, her sıcak su dolu bardak için 1-2 çay kaşığı kullanarak çayınızı hazırlayın. Balı, sıcak suya eklediğinizde tamamen eriyene kadar iyice karıştırın ve çayınız hazır içebilirsiniz.