Grace Hopper google logosu 9 Aralık 2013

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Grace Hopper google logosu 9 Aralık 2013

  [​IMG]
  Google yine ünlü bir ismin doğum gününe özel Google doodle logosu hazırlaıd.Gün boyunca ziyaretcilerini Grace Hopper için düzenlediği özel logo ile karşılayacak.

  Google dünyanın en büyük arama motorlarından biri Grace Hopper’a özel hazırladığı logo ile karşımızda sizlere Grace Hopper hakkında bilgiler ve bilmek istediğiniz tüm detaylar.

  Google tarafından ülkemizde yayınlanan doodle logo ile tanıtılan Amiral kadın Grace Hopper’a özeldir. Amerika’nın rütbeli kadın askerlerindne birtanesi olan Grace hopper olan bilgisayar öncüsüydü.

  Tümamiral Grace Murray Hopper 9 Aralık 1906 yılında doğan Amerikalı bilgisayar bilimcisi ve ABD donanmasında rütbeli askerdi.Ayrıca Harvard Mark I bilgisayarının ilk programcılarından biriydi. Bilgisayar programlama dilleri için ilk derleyiciyi geliştirdi. Grace Hopper New York’ta doğdu. Yale Üniversitesi’nde Matematik ve Fizik eğitimi gördü.1930 yılında üniversiteden mezun oldu. Aynı yıl Vincent Foster Hopper ile evlendi. 1943 yılında Vassar’daki öğretmenlik görevini bırakıp gönüllü olarak ABD donanmasına katıldı. Denizcilik okulunda eğitim gördü. Buradan mezun olup Harvard’ta hesaplama projelerinde teğmen olarak göreve başladı.Grace Hopper 1 Ocak 1992 yılınd ahayatını kaybetmiştir.