Gözlerini Sımsıkı Kapat John Verdon

'Etüt Merkezi' forumunda Aysell tarafından 3 Şubat 2012 tarihinde açılan konu 1. Gözlerini Sımsıkı Kapat kitabı hakkında bilgi  Kitabın arka kapağında şunlar yazılı;

  New York'un en gözde dedektifiyken, basının kendisine yakıştırdığı isimden hep rahatsız olmuştu: Süper Dedektif. Bir bulmacayla karşılaştığında, mutlaka çözmek isterdi. Gurney'e göre her bulmacanın çözümü için mutlaka bir ipucu vardı.

  Peki ya bu sefer yoksa?

  Düğün günü öldürülen bir gelin… Ve olaya tanıklık eden yüzlerce davetli. Cinayeti kimin işlediği ortada, herkes kendinden emin ama ya hepsi zekice bir illüzyonla yanıltılıyorsa... Cinayet silahı dahil birçok detayda sürpriz akıl oyunlarını gördüğünde, Gurney tam bir psikopatla karşı karşıya olduğunu anlar.

  Gurney şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemleri, soruları ve keskin bakış açısıyla soruşturmaya bambaşka bir boyut kazandıracaktır. Kim daha zeki; Gurney mi, yoksa müthiş bir illüzyondan ibaret katil mi? John Verdon'dan, akıl oyunlarının iç içe geçtiği, sıra dışı bir roman.

  Kitap hakkındaki yorumlar ise şöyle;

  "Nitelikli bulmaca severler için paha biçilemez bir kitap."
  CNN.com

  "Yine ilki kadar şaşkınlık verici bir olay ve yine dahice çözümler."
  Publishers Weekly

  "John Verdon gizemli bir olayın akıl almaz örgüsünü işlerken hikayenin en beklenmedik anında ortaya çıkıveren, şeytani bir kurnazlığa sahip. Yazarın büyük ilgi gören AKLINDAN BİR SAYI TUT kitabından sonra beklediğinize değecek."
  Washington Post

  [​IMG]
   


Similar Threads: Gözlerini Sımsıkı
Forum Başlık Tarih
Etüt Merkezi Gözlerini Sımsıkı Kapat John Verdon Kitap Konusu 27 Nisan 2012
Etüt Merkezi kapat gözlerini şarkısı flüt ve gitar notaları 18 Aralık 2010