gözleri iri göstermek için nasıl makyaj yapılır

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 23 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu


 1. Gözlerimi olduğundan biraz daha büyük göstermek için nasıl bir makyaj yapabilirim

  Gözlerinizi olduğundan daha iri göstermek için bu yazımızdaki önerileri dikkate almalısınız hanımlar. Gözlerinizi büyük gösteren makyaj hileleri sayesinde daha çekici gözlere sahip olcacaksınız. Gözleri iri gösteren makyaj önerilerimiz sizlerle.

  Gözleri büyük gösteren makyaj nasıl yapılır?

  Gözlerinizi daha iri göstermek için alt ve üst kirpik diplerinize çok ince bir hat çekmeli ve bu çizgiyi gözün dış köşesinde birleştirmelisiniz.

  Göz çevrenizde karanlık gölgeler varsa bunları aydınlatmak için eğik ve yumuşak uçlu bir fırça kullanarak beyaz renkli krem farı gözünüzün iç köşesinden kenarlara kadar yedirin.

  Gözlerinizin çevresinde kırışıklar varsa gölgeli far uygulamalarından kaçının. Bu kırışıklarınızın daha da belirgin hale gelmesine sebep olur. Göz kapaklarınızda renklendirme yaparken parlak bir farı sadece kirpik diplerinize sürmeniz yeterli olacaktır.

  Göz kaleminiz sertleşmiş veya zaten sert ise parmaklarınızın yardımı ile yumuşatın. Kalemin ucunu iki parmağınızın arasına alarak veya avcunuzun içinde yuvarlayarak yumuşatın. Çok yumuşak kalemleri ise buzlu suda iki dakika bekletmeniz uygun kıvama gelmeleri için yeterlidir.

  kirpiklerinizi yeteri kadar kıvrık bulmuyorsanız, maskaranızı sürmeden önce mutlaka bir kirpik kıvırıcı kullanarak onlara şekil verin. Bu şekil size çok yapay geliyorsa maskaranızı, fırçasını kirpik diplerine kuvvetlice bastırarak sürmeye başlayın ve kirpiğin ortalarına gelince baskıyı hafifletin. En uçlarında sadece minik dokunuşlar yeterli olacaktır. Bu teknik kirpiklerin uzun ve kalkık görünmesini sağlar.

  Maskaranız yüzünüzde herhangi bir vere bulaştıysa kirlenen alanı temizlemek için öncelikle biraz suyla ıslatın, ardından bu bölgeyi bir peçeteyi tamponlayarak temizleyin.
   


Similar Threads: gözleri göstermek
Forum Başlık Tarih
Sorun Cevaplayalım Gözlerin gözlerime değince felaketim olurdu ağlardım şiirinin adı nedir 17 Şubat 2015
Sorun Cevaplayalım gözlerin rengi ve biçimi ne kadar farklı olursa olsun gözyaşlarının rengi aynıdır 22 Ekim 2012
Sorun Cevaplayalım Gözleri bağlı olarak tasvir edilmesi adaletin hangi özelliğini ifade eder 11 Ekim 2012
Sorun Cevaplayalım Dünyanın En Güzel Gözleri 5 Aralık 2012