Gözaltı Morluklarına Ne İyi Gelir

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 30 Ekim 2012 tarihinde açılan konu


 1. Gözaltı Morlukları İçin Ne Yapılır  Gözaltı Morluklarına Ne İyi Geliyor

  Sizlerde göz altı morluklarından müzdaripiseniz yapmanız gerekenleri kısaca sıralıyalım ve dikkatlice okuyalım ne dersiniz bayanlar..

  Öncelikle düzenli bir uykunuz olmalı Her gün 8 saatlik düzenli uyku, göz sağlığınız için yararlı olacak ve her akşam aynı saatlerde uyumak gözlerinizi dinlendirecektir. Gün arasında ise 5-10 dakikalık göz dinlendirmesiyle daha etkili gözlere sahip olabilirsiniz.

  Kullanmanız gereken göz kremleri Göz çevresi kuru bir yapıya sahiptir. Göz altı şişkinliklerini önlemek için özel nemlendirici kremler kullanmalısınız. Bu kremler sayesinde göz çevreniz parlak ve canlı görünüme kavuşacak.

  Dengeli bir yaşam tarzınız olmalı Göz altındaki şişkinlik ve morluklar, bir gece önce alınan alkol, aşırı kafein tüketimi, uykusuzluk, bilgisayar başında geçirilen uzun zaman, stres gibi sebeplerle ortaya çıkarken, kimimizde genetik sebeplerle ortaya çıkabiliyor.Bu yüzden aynada sevimsiz görüntülerle karşılaşmak istemiyorsanız tedbirli davranmaya özen gösterin.

  Göz altı morluklaırnız için mümkün olduğunca doğal yollara başvurun.Göz çevrenizi canlandırmak için salatalık dilimlerini 15 dakika gözünüzde bekletebilirsiniz. Ayrıca ayda 1-2 kez badem yağı içeren doğal kremlerden yararlarabilirsiniz.

  Göz çevrenizin temiz olmasına dikkat edin Her akşam yatmadan önce göz makyajınızı mutlaka temizlemelisiniz. Aksi taktirde, sabah uyandığınızda rimel ya da far kalıntılarından dolayı hoş olmayan şiş gözlerle ve morluklarla karşılaşabilirsiniz göz bakımınızda öncelikle temizliğine özen göstermelisiniz..