Göz şişkinliklerinden kurtulmak için

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 16 Oca 2013 tarihinde açılan konu

 1. Göz şişkinliklerinden 5 dakikada kurtulmanın yolları neler  Biz bayanların Güzelliğine gölge düşüren gözaltı şişliklerine veda etmek için neler yapmamız gerekiyor hemen sizlere bu konuda kısa kısa bilgiler sunuyoruz deneyin ve ne kadar işe yaradığını göreceksiniz.Güzelliğin en çarpıcı yeri olan gözlerimizi, bir sihir gibi kusursuz hale getirebiliriz..

  Kesinlikle 8 saat uyumalıısnız 8 saatlik düzenli uyku, göz sağlığınız için yararlı olacak ve her akşam aynı saatlerde uyumak gözlerinizi dinlendirecektir. Gün arasında ise 5–10 dakikalık göz dinlendirmesiyle daha etkili gözlere kavuşabilirsiniz.Göz çevresi kuru bir yapıya sahiptir. Gözaltı şişliklerini önlemek için özel nemlendirici kremler kullanmalısınız. Bu kremler sayesinde, göz çevreniz parlak ve canlı bir görünüme kavuşacak.

  Gözaltındaki şişlik ve morluklar, bir gece önce alınan alkol, aşırı kafein tüketimi, uykusuzluk, bilgisayar başında geçirilen uzun zaman, stres gibi sebeplerle ortaya çıkarken, kimimizde genetik sebeplerle ortaya çıkabiliyor. Bu yüzden aynada sevimsiz görüntülerle karşılaşmak istemiyorsanız tedbirli davranmaya özen gösterin.Göz çevrenizi canlandırmak için salatalık dilimlerini 15 dakika gözünüzde bekletebilirsiniz.

  ÇAY: Ilık haldeki çay poşetlerini sıkın sırtüstü uzanın ve gözlerinizin üzerine koyup, 10-15 dakika tutun. Çay oksijen ihtiyacını karşılar ve mor rengin kaybolmasını sağlar.

  PATATES: Oda sıcaklığında ince halka kesilmiş patatesleri aynı şekilde gözlerinizin üzerine koyun ve uzanın. Geçici bir çözümdür ancak hızlı bir şekilde şişlikleri indirir.oldukça besit öneriler öyle değilmi :f40:

  [​IMG]
   
Yükleniyor...