Göz Şekline Göre Makyaj

'Kişisel Bakım' forumunda anniccha tarafından 17 Haziran 2010 tarihinde açılan konu
 1. Göz şekliniz iri yada küçükse, birbirine yakın veya uzaksa nasıl bir makyaj yapmanız gerek? Güzelliğinize güzellik katmak için göz makyajınızı göz şeklinize uygun tercih etmelisiniz.

  Tv de yada dergilerde ünlülerin makyajlarını görüp “hemen bunu denemeliyim deyip denedikten sonra hayal kırıklığına uğraşmışsınızdır çoğu zaman. Bu hayal kırıklığınızın sebebi makyajın sizin göz şeklinize uymamasıdır.

  İşte bu noktada önemli olan göz şeklimizi tanımak ve buna göre nasıl uygulamalar yapmanız gerektiğini bilmek.

  [​IMG]

  İşte size göz şekillerine göre makyaj tüyoları;
  Yakın gözler
  Göz pınarından göz kapağının ortasına kadar açık renk göz farı kullanın. Eyelinerı gözkapağının ortasından gözün dış ucuna doğru sürün ve dağıtın.
  Eyelinerın göz pınarına yakın sürülmesi gözleri daha da yakınlaştıracağından tercih edilmemelidir. Maskarayı ise gözün sadece dış ucundaki kirpiklere sürün.

  Uzak gözler
  Birbirinden uzak gözlere sahipseniz gölgelendirmeyi far kullanarak gözkapağınızın kıvrımından burnunuza doğru yapmanız gerekir.
  Burun kökünüzden kaşlarınıza doğru yapılan gölgelendirme birbirine uzak gözlerinizi yakınlaştıracak ve daha derin bakışlar elde etmenizi sağlayacaktır. Üst ve alt kirpiklere yoğun maskara sürebilirsiniz.

  Düşük gözler
  Bu tür göz tipinde genelde gözün sadece kapak kısmına yoğunlaşılır. Gölgelendirme yukarı ve dışa doğru yapılır.
  Göz altına kalem veya maskara sürülmesi tercih edilmemelidir. Sadece üst kirpiklere maskara sürülmeli ve orta koyuluktaki far göz pınarından kaşa doğru kullanılmalıdır.
  Çıkık gözler
  Göz kapağını koyu renk far ile gölgelendirerek kaşa doğru açılan bir renk oluşturun. Eyelinerı göz üstüne kalın şekilde sürün.

  Küçük gözler
  Beyaz göz kalemini göz içine sürerek küçük gözleri büyük gösterebilirsiniz. Gözün dış kısımlarına koyu renk gölgelendirme yapılarak göz büyütülür. Alt ve üst kirpiğe yoğun şekilde maskara sürülür.
    2. Cevap: Göz Şekline Göre Makyaj

  Iykk ne makyajınız bitiyor ne kuaförünüz ne giyiminiz ıyyaakkk artık :)
    3. Cevap: Göz Şekline Göre Makyaj

  "Ayyy ne güzeellll mankeeen!.." diye bakarsınız ama dimi :f196:
    4. Cevap: Göz Şekline Göre Makyaj

  Güzele bakmak sevapmış :))
    5. Cevap: Göz Şekline Göre Makyaj

  ben sevmem makyaj dogal güzellege önem verenlerdenim...