Göz renklerine göre makyaj

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 17 Oca 2013 tarihinde açılan konu

 1. Göz renklerine göre makyaj tüyoları


  Hangi göz rengine sahip olursanız olun, doğru makyaj teknikleri uygulayarak gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkabilirsiniz. Göz rengine göre makyaj önerileri göz rengine göre Makyaj tüyoları sizlerle..

  [​IMG]

  Yeşil Gözler için Makyaj Önerileri

  Gözlerinizin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için pembe, mor renk grubu ailesinden tonlar tercih edebilirsiniz. Toz pembe, lila, lavanta ile birlikte bakır tonlarında far ve kalem göz makyajınızda kullanabileceğiniz renkler arasındadır.

  Kahverengi Gözler için Makyaj Önerileri

  Kahverengi gözlerinizin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak ve parlaklık vermek için mavi tonları tercih edebilirsiniz. Bebe mavisi, parlament mavisi ya da kobalt mavi göz renginizle harika uyum sağlayacaktır.

  Ela Gözler için Makyaj Önerileri

  Ela gözlere sahipseniz; kahverengi gözlerde olduğu gibi mavi ve yeşilin tüm tonlarıyla birlikte açıktan koyuya doğru kahve tonlarını tercih edebilirsiniz.

  Gri Gözler için Makyaj Önerileri

  Gri lens kullanıyor ve dolayısıyla gri renk gözlere sahipseniz; inci beyazı, parlak füme ve mavi tonlarını tercih edebilirsiniz. Gül kurusu ve metalik renklerde farlar gözlerinizi belirginleştirecektir.

  Siyah Gözler için Makyaj Önerileri

  Siyah gözlere sahipseniz; uçuk tonlardaki far ve kalemleri tercih edebilirsiniz. Uçuk pembe, uçuk mavi, uçuk mor, uçuk yeşil; gözlerinizin doğal güzelliğini ortaya çıkaracaktır.

  Mavi Gözler için Makyaj Önerileri

  Gözlerinizin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için toprak renk grubu ailesinden tonlar tercih edebilirsiniz. Kahverengiler, turuncular, bejler; göz renginize uygun far ve kalem seçenekleri arasındadır.Derin bakışlara sahip olmak için kahverengi göz kalemini; gözün ve alt üst kısmına sürün. Mercan rengi farı; şakaklarda daha yoğun olmak üzere göz kapaklarınıza uygulayın.
   
 2. Cevap: Göz renklerine göre makyaj

  çok doğru ben de bu tonları tercih ediyorum zaten...