Göz Rengi Değiştirme Programı

'Güncel Bilgiler' forumunda Violet tarafından 15 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Göz Rengi Değiştirme Programı,
  Bu teknik ile aynı zamanda kırmızı göz giderme gibi işlemler de yapılabilir ve hatta iki rengin birbirine karışmasını istediğiniz her alanda bu tekniği kullanabilirsiniz. Yani isterseniz göz renginizi değiştirebilirsiniz; mesela renkli lens takmadan önce size yakışan rengi bulabilirsiniz, isterseniz de bir duvara sanki gerçekten yazılmış gibi yazı yazmaktan tutun da iki rengi üst üste bindirip yapabileceğiniz işinize yarayan tüm işlemleri yapabilirsiniz.

  İşlemi özetleyecek olursak:

  1) İlk önce kullanacağımız resmi açıp, tek tek her iki gözü de seçip yeni bir katman yani layer yarat diyoruz.
  2) Bu yarattığımız katmanları birleştiriyoruz ki değişiklikleri her iki gözde de çok rahat yapabilelim.
  3) Katmanları tekrar seçiyoruz ve içlerini istediğimiz renkle boyuyoruz. Burada nasıl boyadığınızın bir önemi yok.Ben kalem kullandım, kolay olması açısından.
  4) Katmanların bulunduğu pencerenin üstünde 'normal' olarak ayarlanmış blending mode ayarını, isterseniz 'multiply' isterseniz de 'hue' yapabilirsiniz. Multiply yaparsanız renkleri üst üste bindirerek bir karışım elde ediyor fakat diğerinden biraz daha sahte duruyor. Hue'nun türkçesi 'ton' olarak geçiyor. Biz bunu seçiyoruz çünkü çok daha gerçekçi bulduk denemelerimizde.
  5) Bir önceki işlemi yaptıktan sonra rengimiz biraz fazla üste çıkmış olabilir. Bunun için de şeffaflık ayarından biraz azaltmamız gerekiyor. Bizce en iyi değer %60 ile %70 arasında çıktı. Fakat o anda fotoğrafa gelen ışık ile alakalı bir durum olduğundan sizce hangisi daha gerçekçi duruyorsa onu seçin.
   


Similar Threads: Göz Rengi
Forum Başlık Tarih
Güncel Bilgiler En Etkileyici Göz Rengi 21 Mayıs 2012
Güncel Bilgiler Göz rengine göre 27 Ekim 2009
Güncel Bilgiler Göz Rengine Göre Kişilik Tahmini 12 Eylül 2008
Güncel Bilgiler Google Glass göz kırparak resim çekiyor 16 Mayıs 2016
Güncel Bilgiler Renkli Gözler Tehlike Altında 16 Mayıs 2016