Göz makyajının püf noktaları

'Kişisel Bakım' forumunda Gazel tarafından 6 Eylül 2009 tarihinde açılan konu


 1. Göz makyaj teknikleri
  Göz makyajı yaparken nelere dikkat edilir?​


  Kaşınız ve gözünüz arasında mesafe azsa aydınlık, açık ve mat tonlarda farları tercih edin. Çok koyu ya da çok canlı renkler dikkati bu noktaya çekeceği için uzak durun.
  Gözünüzün altına cilt renginize tonlarında bir göz kalemi sürdüğünüzde kaş ve göz arasındaki mesafe daha uzak görünür. Açık tenliyseniz kahverengi ve tonlarını, esmer tenliyseniz siyah tonlarını kullanabilirsiniz. Gece makyajında ise mor ve yeşil aynı etkiyi yaratacaktır.
  Kaşınız ve gözünüz arasındaki mesafe uzunsa cilt renginize uygun istediğiniz tonda göz farını rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  Göz kapaklarınız düşükse göz bitiminde yer alan kirpiklerinize rimel sürmemenizde fayda vardır. Düşüklüğü ortadan kaldırmak için gözünüzün üstüne şakaklarınıza doğru uzan göz kalemi ya da eye liner uygulayabilirsiniz.
  Far seçimi yaparken cilt renginiz kadar göz renginiz de önemlidir. Renkli gözleriniz varsa ve daha ön plana çıkmasını istiyorsanız göz renginize zıt renkler kullanın. Genellikle birçok kadının yaptığı mavi göze mavi far, yeşil göze yeşil far hatasından kaçının. Renkli gözlerinizle aynı renkte far kullanmak gözlerinizin güzelliğini gölgeler.
  Koyu renk gözleriniz varsa açık ve yumuşak renkleri tercih edebilirsiniz. Krem, fil dişi, şampanya, pudra gibi uçuk renkler gözlerinizi aydınlatır ve tüm güzelliğini ortaya çıkarır.

  _Alıntıdır_​