Göz Kuruluğu Belirtileri

'Sağlık Rehberi' forumunda Eylem tarafından 17 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi


  Göz Kuruluğu Belirtileri

  [​IMG]
  Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanların yaşam tarzları da hızla değişiyor. Teknolojik yeniliklere olan bağımlılık göz kuruluğu şikayetlerinin de artmasına neden oluyor. Unutmayın göz kuruluğunda çevresel faktörlerin önemli etkisi vardır.

  Uzun süre bilgisayar ya da televizyon karşısında oturmak bu hastalığa davetiye çıkarabiliyor. Yine yaz aylarının sıcaklarıyla mücadele ederken kullandığımız klimalar da göz kuruluğuna davetiye çıkarıyor.

  “Kuruluk, kaşıntı, yanma ve batma, gözde yabancı cisim hissi, ışığa duyarlılık, aşırı göz yaşarması, bulanık görme, gece görmede zorluk ve yorgunluk hissi gibi belirtiler göz kuruluğu hastalığında en çok şikayet edilen durumlar arasında gelmektedir.

  Peki ne yapmak gerekir?

  Gözü nemli tutabilmek için gözyaşının yerini tutan suni gözyaşı damlaları bulunmakta. Uzman bir göz doktoru ile görüşüp onun tavsiyesi doğrultusunda bu göz damlaları kullanılabilir.

  Göz kuruluğu insanın yaşam kalitesini doğrudan etkiler çünkü gözde yanma hissi ve batma hissi yaşanır ve bu durum gerçekten rahatsız edici bir noktaya gelebilir. Bu nedenle göz sağlığınızı ihmal etmeden gerekli önlemleri almanızda fayda var.