Göz Kapaklarındaki Şişkinlik Nasıl Giderilir?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 10 Kasım 2013 tarihinde açılan konu


  1. Göz kapaklarımız oldukça ince bir yapıya sahiptir bu nedenle oldukça hassas olan göz kapaklarımızda oluşan şişkinliklerin nedenleri bilinerek kolayca bu sorun giderilebilir.

    [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/goz-kapaklarindaki-siskinlik-nasil-giderilir-90849.jpg]goz-kapaklarindaki-siskinlik-nasil-giderilir-90849[/IMGALT]

    Göz kapaklarımızdaki şişmenin birçok nedeni olabilir örneğin yüksek bir yastıkta yatışması bile hassas olan göz kapaklarımızın şişmesine neden olabilir.

    Ayrıca yatış pozisyonumuzda yastığımız kadar önemlidir özellikle yüz üstü uyumayı seviyorsanız bu sorunla karşılaşabilirsiniz sık sık göz kapaklarınızın şişmiş olduğunu görür ve bu durumdan oldukça rahatsız olursunuz.

    Fazla tuz tüketilmesi tuzlu gıdaların yenmesi,göz kapaklarınıza sürdüğünüz kozmetik ürünler yada kremler de göz kapağı şişmesinde etkili olabilmektedir.Bu nedenle dikkat edilmesi gereken şeylerin başında tuzlu yiyeceklerden uzak durmak, tuz kontrolü yapmak yani çok su içmek ve gerekirse doktorun tavsiyesiyle tuz atabilen ilaçlar kullanmak önemlidir.Ayrıca ılık ile soğuk arası su ile göz kapaklarını yıkamak dolaşımı hızlandıracağından şişliklerin giderilmesinde etkili olacaktır.