Göz kanlanmasının nedenleri

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 23 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

 1. Göz kanlanması nedenleri nelerdir
  Çoğu zaman yorgunluktan ve fazla çalışıp gözü fazla yorma nedeniyle göz kanlanması olur.
  Göz kanlanmasının nedenlerinden bazılarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.Gözlerimizin yüzeyindeki minik damarlar genişleyip kan topladığında, gözler kırmızı veya kanlı görünmektedir.Gözde görülen kanlanma tek veya her iki gözde birden fark edilebilmektedir.

  Bu durum gözün tahriş olması, kuruması veya toz ve alerji benzeri basit nedenlerden dolayı kaynaklanır. Öte yandan göz kanlanması, gözü etkileyen pek çok farklı tıbbi durumun belirtisi olabilir.

  Gözler enfekte olduğunda, gözlerin kanlanması dışında kaşıntı, akıntı veya bulanık görme gibi başka belirtiler de ortaya çıkabilir. Gözde görülen bazı kanlanmalar birkaç gün içinde dinlenme ile kendiliğinden geçebilir ancak bazı durumlarda doktor tedavisi şart olduğu unutulmamalıdır.

  Gözdeki damarların belirginleşmesi, göze kan oturması, gözün içinin kanlanması gibi farklı şekillerde ortaya çıkabilecek olan göz kanlanmasının birbirinden farklı, birçok nedeni olabilir.Burada en yaygın göz kanlanması nedenlerini harf sırasına göre sıralamaya çalıştık ancak özellikle ağrı, acı veya görme şikayetlerinin eşlik ettiği kanlanmalarda, mutlaka vakit kaybetmeden bir göz doktoruna başvurmanız en iyisidir.

  göz-kanlanmasi-neden-olur-.jpg