Göz Halkaları İçin Doğal Çözüm

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 1 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu


 1. Göz halkaları için doğal çözüm önerileri  Biz kadınların en fazla sorun yaptığımız ve çekindiğimiz rahatszlıklardan biri olan göz altı halkaları için sizlere öneriler hazırladık göz çevresinde belli etkenlerden dolayı meydana gelen ve yüz güzelliğine gölge düşürebilen göz halkalarının oluşması sonucunda uygulanacak doğal tedavi yöntemleri.

  İşte göz altı halkaları için ilk önerimiz papatya çayı torbaları bir bardak sıcak suyun içine bir tutam kuru papatya ekleyin ve kaynatın.Hazırlaıdğınız bu çayın içerisine pamuk batırın ve gözaltına koyarak 10 dakika bekletin. Papatya uygulaması göz morlukları ve şişmiş göz kapakları için çok etkili olduğunu göreceksiniz.

  Ve göz altı halkalarına en iyi gelen yöntemlerden biri olan patates dilimleri.Soyulmuş ve göz altı boyutunda ince dilimler halinde kesilmiş patatesi 10 dakika boyunca kapalı göz kapaklarınızın üstünde bekletin. Sonuç almak için en az haftada 3 kez tekrarlayın. Her uygulama sonrası ılık su ile gözlerinizi yıkayın hepsi bu kadar faydasını göreceksiniz.

  Ayrıca uygulayacağınız buğday tohumu yağı ve kayısı yağını birer çaykaşığı olmak suretiyle bir kaba koyun. Bu karışımdan 5-6 damla bir pamuğa dökün ve göz altında 10 dakika bekletin. Yağın gözünüze kaçmamasına dikkat etmelisiniz.

  Son olarak yine çok sağlıklı bir önerimiz var sizlere halka olarak kestiğiniz salatalığı buzdolabında bekletin daha sonra soğuk salatalık dilimlerini 10 dakika boyunca kapalı gözler üzerine uygulayın. Serin salatalık, göz çevresini yenileler bunun etkisini hemen farkedeceksiniz.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/goz-halkalari-cozumleri-43110.jpg]goz-halkalari-cozumleri-43110[/IMGALT]