Göz Farı Sürmenin Pratik Yolu

'Kadınların Dünyası' forumunda Habibe tarafından 19 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu


 1. Göz Farı Sürmenin Pratik Yolu

  [​IMG]
  Göz makyajı yapmanın zor olduğuna inananlardan mısınız? O halde bu düşüncenizi tamamen ortadan kaldıracak küçük pratik yöntemleri öğrenmeye ve uygulamaya ne dersiniz?

  Bildiğiniz gibi göz makyajı yapmanın en zor yanı eyeliner sürmektir. Ama artık bunun içinde pratik yöntemler keşfedilmeye başlanmış durumda. Far sürmekte en az eyeliner kadar zorlayan bir çalışmadır. Eğer yanlış renkleri birleştirirseniz çirkin bir görüntüden öte komik bir görüntü ortaya çıkar tonları doğru yakalayamazsanız o zaman da yüzünüzde bir tezatlık oluşur.

  Far kullanırken profesyonel bir görüntü yakalamak için en az 3 farklı renk kullanmanız gerekir. Kullanacağınız ana rengin bir ton koyusu ve 1 ton açığı gölgelendirme yapmada işinize yarayacak renkler arasındadır.

  Gölgelendirme yapmak doğal görünüm için oldukça önemlidir.

  Ayrıca beyaz far olmazsa olmazınız durumundadır. Özellikle göz pınarlarına ve kaş altına süreceğiniz beyaz far makyajınızı tamamlayacak ve farınızı daha belirgin bir hale getirecektir.

  Fondöten göz kapağında baz gibi duracak ve farı gün boyu tutacaktır. Farı sürdükten sonra da kalıcılığı için üzerine sabitleyici bir pudra sürmek makyajın dayanıklılığını artırır.

  Buğulu efektinin üzerine gözleri daha belirgin hale getirmek için göz kapağının hemen yanından yan “V” harfi çizilir. V harfinin ucu dışarıya bakmak suretiyle koyu renk farlar kullanılır. Daha sonra bu V harfini içeri doğru dağıtmak lazım. Yaz ayları için V harfini şeftali ve bronz tonlarda seçebilirsiniz.