Göz Farı Nasıl Uygulanır

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 12 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Göz Farı Nasıl Sürülmeli,
  Göz Farı Uygulaması,
  Göze Far Nasıl Sürülür

  [​IMG]

  Mükemmel bir göz farını aşırıya kaçmadan yıldızlı gözler elde etme teknikleri;

  DOĞRU FIRÇA

  İstediğiniz dokuya, gölge vermek için doğal kıldan yapılan fırçaya ve hafif vuruşlar için parmaklarınıza uyan köpük aleti kullanın.

  GÖLGE

  Mat göz kapakları için pudra parlak göz kapakları için krem kullanın. Bölgeye birden fazla gölge verin ve bütün parlak ve mat dokuları karıştırarak rengi ve parlaklığıyla oynayın. Çok parıltıyla karıştırılmış pigmentler içeren son moda göz farları gözlerinizi yıldızlar gibi parlak yapabilir.

  RENK

  Ya uyumlu bir görünüm için tamamlayın ya da şaşırtıcı bir etki için tezat oluşturun. Günlük kullanım için mavi gözlere toprak kahvesi, duman rengi, açık pembe veya haki rengi gece için siyah tonları yakışır. Turkuaz ve uçuk mavi de modadır. Yeşil gözlere kahverengi, gümüş ve altın rengi ve mor yakışır. Gözün kendi yeşilini öldüren açık yeşilden kaçınılmalı. Kahverengi gözlere her renk yakışır ama kahverengi, haki, bronz ve mavi özellikle gözün koyuluğunu güçlendirmek için muazzamdır. Parlak pastel renkler ve açık parlak gölgeler görünümünüzü aydınlatır.

  TEKNİK

  Göz kapağınızın zemininde açık belirsiz bir gölge kullanın daha sonra gözünüzün uzak köşelerine daha koyu bir renk uygulayın ve dışarı doğru yayın. İç köşelere hafif bir dokunuşla tamamlayın. Gözlerinizi büyük göstermek için kaşlarınızın altına beyaz sürün. Kirpiklere yakın göz kapağının üst kısmına parlatıcı sürerek gözlerinizi ortaya çıkarın. Eğer açık renkleri ve parlatıcıları seviyorsanız, yumuşak yanardöner gölgeleri deneyin. Göz kapağınıza uçuk renkler sürüp parmaklarınızla yayın. Metalik bir görüntü istemiyorsanız göz kapaklarınıza fazla yüklenmeyin. Eğer kadifemsi bir rötuş tercih ederseniz toz gölgeler uygulayın ve tabakalarla oynayın. Kirpiklerinize yakın, tıpkı göz kalemi gibi, fırçanızla daha koyu bir ton uygulayın sonra uçuk renkler sürün ve fırçayla yayın.