Göz Çevresindeki Şişkinlikler

'Kadınca' forumunda Habibe tarafından 18 May 2016 tarihinde açılan konu

  1. Göz Çevresindeki Şişkinlikler

    [​IMG]
    Özellikle sabah uyandığınızda gözlerinizin çevresinde oluşan şişkinlikler için neler yapabilirsiniz bu görüntünüz sizi rahatsız mı ediyor hiç problem değil şiş gözler için uygulamanız gereken birkaç küçük yöntem sayesinde göz çevrenizde oluşan şişkinliklerden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

    Göz şişmesinedenleri arasında ayrıca alkol, sigara gibi kötü alışkanlıklar ve havasız ortamlarda bulunmak ve yemeklerinizde çok fazla tuz olması da bulunur.Göz şişmesi, bu rahatsızlığa sebep olan durumu ortadan kaldırdıktan bir süre sonra kendiliğinden geçecektir. Fakat siz evinizde uygulayacağınız birkaç basit uygulama ile göz şişmesi durumundan kurtulabilirsiniz.Bunlardan biri patetesi ve salatalığı yuvarlak dilimleyip 25 dakika boyunca şişen gözleriniz üzerinde tutmak ve daha sonra gözlerinizi iyice durulamaktır.Bir diğer yöntemde ise buz dolu poşeti dayanabildiğiniz kadar gözlerinize tutup bekletmek.Geçmişten günümüze gelen en önemli çözüm ise hepimizin bildiği gibi; çay.

    Demlenmiş çaya batırdığınız pamuğu 15 dakika boyunca gözünüzde bekletin. Bu uygulamayı yeşil çay ile de deneyebilirsiniz.