Göz Çevresindeki kırışıklıklar nasıl gider?

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 7 Kasım 2011 tarihinde açılan konu


 1. Göz Çevresindeki kırışıklıklar nasıl giderilir?
  Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Geçer


  Bir çok kadın, daha genç görünmek için güzellik ürünlerine bir sürü para harcar. Özellikle, göz çevresindeki kırışıklıklar kadınların en büyük sorunudur. Peki sadece nemlendirici kullanmak bu sorunu çözer mi?... Bir bakıma yardımcı olabilir. Nemlendirici ürünler iki nokta açısından önemlidir. Birincisi, cilde nem sağlar, ikincisi ise su kaybını engeller. Ancak, yine de göz çevresi için özel bir krem kullanmaya ihtiyacınız var. Zira kullandığınız nemlendirici kremler, sadece nemi korur. Ama kırışıklıklara karşı bir etkisi yoktur.

  Fizyolojik yaşlanma sürecine girmişsek ve cildimizi dik tutmak istiyorsak o zaman biz doğal gıdalara yönelmeliyiz.Yani fast foodlar olmamalı.
  Katı yağı mümkün olduğunca az tüketmeliyiz.
  Daha çok sıvı yağlara ağırlık vermeliyiz.Günde en az 7-8 bardak su içilmelidir?
  Yatmadan önce mutlaka su içmeliyiz. Cildimizi içerinden beslemek için en iyi yiyecek balıktır. Neden balık? Çünkü balık içerisinde omega3 içerir ve omega3 cildi besler cilt dostudur.

  • Meyve sebze tüketimini çok yapmalıyız. Çünkü bunlar lifli gıdalar. Ve lifli gıdalar bağırsak pasajını çok etkiler. Bu sayede vitaminler daha rahat emilir. Vitaminleri doğal yoldan karşılamak daha faydalıdır. Neleri yemeyeceğiz dersek eğer; en başta kafein, siyah çay.
  • Yeşil çay tüketilmelidir ve yeşil çayı tüketirken alınan su da çok önemlidir. Ve tahıllarında bir miktar tüketilmesi gerekir.
  • Tahıllar içlerinde antioksidan ve b vitamini içerir bol miktarda. Tuz, şeker, un fazla tüketilmemelidir.
  • Çünkü bunlar tam olarak doğal gıda değildir. Hormon takviyesi çoğu zaman cildin yaşlanmasını geçiktirir. Ama tabi uzun süre kullanmamak gerek. Hormon bakımından en zengin yiyecek soyadır.
  [​IMG]