Göz Çevresi Kırışıklıklarını Arttıran Yanlışlar

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 13 Kas 2013 tarihinde açılan konu

 1. Bayanların yaşları ilerleidkçe göz çevresinde oluşan kırışıklıklar günden güne canlarını sıkmaya başlar.Bu konuda zamanın önüne geçilemeyeceğini bilseler bile göz çevresindeki kırışıklıkların engellemek için olmasada en aza indirmenin yolları vardır.Yanlışlıkla yapılan hareketlerin göz çevresindeki kırışıklıkları arttırdığını biliyormuydunuz bayanlar.

  [IMGALT=https://forumdas.net/upl/uploads/gozcevresi-kirisikligina-nedne-olan-hareketler-93073.jpeg]gozcevresi-kirisikligina-nedne-olan-hareketler-93073[/IMGALT]

  İşte, en sık yapılan yanlışlar:

  Güneş gözlüğü takmamak Güneşe çıktığınızda güneş gözlüğü takmıyorsanız, kırışıklıklara davetiye çıkardığınızı unutmayın. Kendinize bir güneş gözlüğü alın ve sadece yazın değil, bütün sene kullanmaya özen gösterin soğuk havalarda ve karlı havalarda gölük kullanmanız gerekitğini unutmayın.

  Yüzüstü yattığınızda sürekli aynı tarafın üzerine yatıyorsanız, yastıkla sıkıştırdığınız için uyku izleri bir süre sonra kalıcı hale döner. Bu nedenle, daha çok sırtüstü yatmaya dikkat edin.Sırtüstü uyumakta zorluk çekiyorsanız, ayağınızın altına bir yastık yerleştirmek daha kolay uyumanızı sağlayabilir.

  Yorulduğunuzda, uykunuz geldiğinde ya da gözleriniz kaşındığında onları ovuşturmak neredeyse bir içgüdü. Gözlerinizin etrafındaki deri çok ince olduğundan ileri geri ovmak, çizgilerin oluşmasına sebep olur. Olduğunuzdan yaşlı görünmek istemiyorsanız bu alışkanlığınızdan hemen vazgeçmeyi deneyin.

  Göz çevresi bakım kremi kullanmamak Gözlerinizin etrafındaki deri çok daha ince olduğundan, göz çevreniz cildinizin diğer bölümlerine göre daha çabuk yaşlanır. Göz çevresi için kırışıklıkları beklemeden bir göz çevresi bakım kremi kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız.