Göz Bakımında Bitkisel Öneriler

'Kadınların Dünyası' forumunda eftelya tarafından 30 Ocak 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]  Göz bakımı nasıl yapılır,

  Yüzümüzdeki en hassas cilt göz çevresidir. Göz kapağının cildi çok daha incedir. Gözlerinize ve göz çevrenize yeterince iyi bakabiliyor musunuz? Göz kapağınızın temizliğinde yağlı krem kullanmak yerine tonik kullanın sonra gül suyuna batırılmış pamukla gözlerinize on dakika kompres yapın. Ayrıca makyaj yaparken ve temizlerken de gözlerinizi yıpratmayın.

  Göz Çevresi Kırışıkları İçin Göz Bakımı

  Bir kaşık yaş maya, 1 çay kaşığı süt, 1 çay kaşığı elma suyu ve 1 çay kaşığı balı iyice karıştırıp göz çevrenize parmak uçlarınızla yedirerek yayın. 20 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayın.
  Haftada bir kez uygulayabilirsiniz)


  Göz Bakımın Ihlamur Banyosu

  Gözlerinizi kapatacak kadar temiz bir bez veya tülbenti sıcak ıhlamur suyunda bir süre bekletip sıkın ve gözlerinizin üstüne koyup loş ışıklı bir odada sırtüstü uzanın. Soğuyuncaya kadar gözlerinizin üstünde bekletin. Daha sonra yumuşak bir havlu ile silin.

  Göz Bakımın Gölge Banyosu

  Ellerinizi birbirine sürterek iyice ısıtın. Gözlerinizi kapayın ve ellerinizi gözlerinizin üzerine koyup 30 saniye bekleyin. Daha sonra ellerinizi gözlerinizden çekin. Gözlerinizi açmadan 30 saniye daha bekleyip gözlerinizi açın bu hareketi 5 kez tekrarlayın.