Göz altı torbaları neden oluşur

'Kişisel Bakım' forumunda HazaN tarafından 10 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Göz altı torbası neden oluşur
  Göz altı torbası nedir

  Göz altı torbalarınız var ve artık her sabah kalktığınızda aynada onları görmekten bıktınız.Hem nedenlerini merak ediyorsunuz hem de çare bulmak istiyorsunuz.O zaman tavsiyelerimize kulak verin…

  Sıvı tüketimi
  Göz altı torbalarının en başta gelen sebeblerinden biri susuzluktur. Bu durumda su eksikliğinin nedenlerini araştırmanız gerekebilir. Diüretik ilaçlar bazen yardımcı olabilir. Dünyadaki en iyi doğal diüretik C vitaminidir. C vitamini alımını arttırırsanız hem vücudunuzdaki su düzensizliklerini önler hem de kolajen yapımına destek olursunuz.

  Günlük bakım ürünleri nelerdir?
  Krem sürerken, makyajımızı temizlerken gayet nazik olun. Göz çevresi için hazırlanan özel kremlerin 18 yaşından itibaren kullanılmasını öneriyoruz.

  Göz çevresi kremi nasıl olmadır?
  Hypo-alerjenik geli pH saf ve kaliteli maddelerden üretilmiş olması eşten koruma faktörü içermesi çevresindeki zayıf bağ dokusunu, kolajen oluşumunu desteklemesi gerekir.Bu kremleri alırken özellikle su bazlı ve güneşten koruyucu olanlarını tercih ediniz. Yağlı göz kozmetiklerinden uzak durunuz. Hem yağ butonlarına neden olurlar hem de tozları çekerler. Göz kremlerini parmak uçlarınızla yumuşak hareketler yaparak uygulayın. Göz makyajını temizlerken de aynı şekilde özen gösterin.

  Zorunlu olmadıkça suda erimeyen (water proof) makyaj malzemeleri kullanmayınız. Çünkü bu tip ağır ürünleri ancak yağ bazlı ürünlerle çıkabilirsiniz. Yağlı temizleyiciler ise göz çevresine zarar verir. Yüzünüze veya göz çevresine krem sürerken, gözünüzün iç kenarına denk gelmemesine dikkat ediniz. Gözleriniz buna tepki gösterir ve o günü göz altı torbalarıyla geçirmek zorunda kalırsınız.

  Yorgunluğa teslim olmayın
  Başlı başına yorgunluk, göz altı torbaları ve harelerin oluşması için sebebtir. Geceleri az uyku uyuyor, bilgisayar ekranının da kaç saat geçiriyorsanız bunların her biri gözleri inanılmaz yük bindirir kanlanmasına neden olur.Göz damlaları size kısm yardımcı olabilir ama asıl dinlenmenin yerini tutamaz.

  Alerji
  Alerjiler o kadar arttı ve çeşitlendi ki, inanamazsınız. Gerçi bunda şaşılacak bir şey yok. Hayatımız her geçen gün daha fazla stres, daha fazla kimyasal katkı ve ilaçlarla doluyor. Çevre kirliliği artıyor ve dolayısı ile alerji nedenleri artırıyor.