Göz Altı Morluklarından Kurtulma Önerileri

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 30 Ara 2012 tarihinde açılan konu

 1. Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer


  Göz altında oluşması ile birlikte bizleri epey bir etkileyen bu cilt sorununa karşı neler yapabiliriz..

  Peki göz altlarında morluklar niçin oluşuyor? Uzmanlar bunun çeşitli nedenleri olduğunu belirtiyor. Onlara göre buradaki önemli nokta sorunun sürekli mi yoksa dönemsel mi olduğu.

  Çünkü dönemsel ve kronik göz altı morluklarının farklı sebepleri var. Göz altında kronik bir şekilde morluk ve halka oluşmasının başlıca nedeni bu bölgedeki ince, kılcal damarlarla ilgili problemler.

  Ayrıca yorgunluk ve uykusuzluk, güneş ışınları, alerjiler, bazı ilaçların uzun süre kullanımı da dönemsel olarak sorunu ağırlaştıran etkenler. Kronik göz altı morluklarıyla baş etmenin en uygun yöntemi bu morluklara özel üretilmiş kozmetik ürünlerden faydalanmak.

  Dönemsel sorunlardaysa, sorununun kaynağıyla savaşmamız daha akıllıcadır. Bir gün sabah çok dinç bir şekilde yataktan kalktınız, sevinç içinde aynaya baktınız ve yüzünüzdeki gülümseme birden kayboldu. Çünkü gözlerinizin altında kocaman mor halkalar oluşmuş.

  Aslında gözler ilk bakınca bizi ve güzelliğimizi gösteren hassas organlarımızdır. Bir insana ilk baktığımızda gözlerine bakar göz teması kurarız.

  Böylelikle ilk etkilenmede gözlerde başlar. Bunun için gözlerimizin güzel ve bakımlı olması şarttır. Göz ve göz çevresinde oluşan sorunların aslında bir çok sebebi vardır. Öncelikle sizin sorununuzun kaynağını bulmanız ve ona göre onunla savaşmanız gerekmektedir.

  Kapatıcılar havaya!

  Göz çevresindeki halkaların, kırışıklıkların ve çizgilerin görünmesini kapatıcınız ile engelleyebilirsiniz. Kapatıcıyı nemlendiriciden sonra fondötenden önce uygulayın.

  Kapatıcı nasıl uygulanmalı?

  Kapatıcıyı göz çevresine yüzük parmağıyla uygulayın. Minik noktalar halinde kapatıcıyı bırakın ve ardından parmak veya fırça yardımıyla dağıtın.