Göz Altı Morlukları Tedavisi

'Sağlık Rehberi' forumunda Ezlem tarafından 12 Nisan 2011 tarihinde açılan konu


 1. Göz Altı Morlukları nasıl geçer
  Göz Altı Morluklarından kurtulma
  Göz Altı Morluklarına bitkisel çözüm

  Piyasada satılan göz altı kremleri bakım losyonları gibi pek çok ürün etki etmez ve genellikle bir fayda sağlamaz. Gidilen doktorlar başka sisitemik hastalıklar arayarak nedenini bulmaya çalışırlar fakat genellikle sorun bölgeseldir ve hiçbir ilaç yada krem tedavisine kalıcı cevap vermez.

  Morluklar için en iyi tedavi yöntemi Lazer tedavisi veya basit bir ameliyattır. Tedavi yöntemi hastaya göre seçilir. Hastanın durumuna göre bazen her ikisi birden uygulanarak bunlardan büyük oranda kurtulmak mümkündür. Sonuç oldukça yüz güldürücü ve tedavi sonucu kalıcıdır.

  Uygulanacak tedavi hastadan hastaya değişmektedir. Bazı hastalara sadece lazer, bazılarına sadece ameliyat, bazılarına da her ikisini birden uygulamak gerekir. Hastanın durumuna göre değerlendirme yapıldıktan sonra tedavi planlaması yapılır.

  Ameliyatla torbalanmaya neden olan yağ dokuları yer değiştirilerek daha düzgün görünüm sağlanır.

  İyileşme 5-7 gün kadar sürer. Tam sonuç alınması birkaç ayı bulabilir. Sadece lazer yapılan hastalarda bazen birkaç seans tekrarlamak gerekebilir. Tedavi sırasında hasta kesin olarak güneşten uzak durmalıdır.

  Kaynak:Op.Dr. Nuri Battal