Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 26 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu


 1. Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Gider?


  Bayanların yaşları ilerledikçe en büyük korkularından biridir göz altı kırışıklıkları peki ya bu sorunu gidermenin yada olmasını engellemenin bir yolu yokmu elbette yllara meydan okuyamayız ama en azından dikkat ederek bu gibi problemlerimizi en aza indirebiliriz.Göz altı kırışıklıkları yaşın etkisinden çok bazı durumlarda cildinizin tipine göre değişkenlik gösterebiliyor.Cilt tipine göre farklılık gösteren göz altı kırışıklıklarını tamamen gideememiz elbette mümkün değil ama en azından görünümlerini azaltabiliriz.


  Göz Altı Kırışıklıklarına iyi gelen evde yapılabilen doğal yöntemerden bazıları şöyle;Üzüm çekirdeği yağının cildinizi nemlendirici özelliği olduğunu biliyormuydunuz aynı zamanda cildinizin derinlemesine temizlenmesinide sağlayan etkili bir bitkisel yağdır kırışıklara iyi gelen doğal bir yardımcıdır.

  E vitamini içeren besinleri tüketmeye özen göstermelisiniz bol sebze ve meyve yemeye özen gösterin.Ayrıca E Vitamini kapsüllerinden yararlanabilirsiniz gece göz altlarınıza süreceğiniz bu kapsüller kırışıklaırnızı en aza indirmenize yardımcı olacaktır.

  Salatalık suyu ve salatalık doğal bir yöntemdir.Salatalık suyunu yada dilimlerini kabukları bile olur gözlerinizin altına oyun hafif hafif masaj yapın minik kırışıklara iyi geleceğini göreceksiniz.

  Hint yağınında eskiden beri kırışıklıklara iyi geldiği bilinir.Hint yağının yaşlanma belirtilerini azaltıyor ciltinizi nemli tutar Hint yağını gece yatmadan önce göz altınız ave göz çevrenize sürebilir bu şekilde yatabilirsiniz.

  Hindistan cevizi yağıda göz altları kırışıklıklarına iyi gelen bir yağdır.Hindistan cevizi yağının her gün göz altlarınıza bastırmadan hafif hafif masaj yaparak sürün bir hafta bunu deneyin ve cildinizdeki farkı farke edin.Avakado'nun göz altı kırışıklıklarına iyi geldiğini unutmayın Avakadoyu alın bölgenize ve gözlarinzin altına uygulayabilirsiniz.