Gorilla Glass Nedir

'Teknoloji Haberleri' forumunda EyLüL tarafından 4 Kas 2012 tarihinde açılan konu

  1. [​IMG]    Gorilla Glass, Corning isimli bir şirketin geliştirmiş olduğu ve günümüzde en sağlam cam biçimlerinden birisi olarak kabul ediliyor. Çok ince bir yapıya sahip olmasına rağmen, aynı incelikteki bir çok cam çeşidinden kat be kat sağlam olan bu cam alkali-alüminosilikat ile harmanlanmış bir cam olarak tabir edilebilir.

    Gorilla Glass hangi markalar kullanıyor Son olarak Blackberry Blade modelinde varlığı kesinleşen Gorilla Glass denilen ekranlar aslında birçok marka tarafından akıllı telefonlarda, tabletlerde ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılıyor.

    Corning şirketi kimyasal olarak güçlendirilmiş camlarını 1960 yılında test etmeye başladı ve bu projeya Project Muscle ismini verdi. Gorilla Glass projesi 2006'da başladı ve bir çok elektronik cihazda kullanımı mevcut.

    Özellikle dokunmatik ekranlı akıllı telefonlarla birlikte ortaya çıkan esnek ve yumuşak ekranlar en ufak darbe ve çizilme durumlarında kullanılamaz hale gelebiliyordu, gorilla glass tam da bu noktada üreticilerin imdadına yetişmiş durumda.