Googleye Türk rakip

'Teknik Yardım' forumunda GezgiN tarafından 24 Şubat 2009 tarihinde açılan konu


 1. Google rakip Türk arama motoru kuruldu.İki Türk tarafından hazırlanan web arama motoru beta yayına başlamıştır.:)

  İnternet kullanıcılarının neredeyse tamamına yakının arama motoru olarak kullandığı bilinen google.com’a karşı iki Türk tarafından hazırlanan “attabot.com" web arama motoru beta yayınına başladı.

  Web 2.0’ın olanaklarıyla arama motoru işlevlerini bir araya getiren attabot.com arama motoru, e-posta hesabı, çevrimiçi Türk Dil Kurumu sözlüğü ve Redhouse sözlük gibi hizmetleri tek adreste toplayarak kullanıcıyla büyük kolaylık sağlıyor.

  Kullanıcıların aradıkları kelimelere göre birbirlerine ulaşmasını sağlayan ortak arama, kullanıcılarının aramalarının sonuçlarının kaydedilebilmesini sağlayan “AttaRez" ve çeşitli kaynaklardan topladığı güncel haberleri görüntüleyen haber bölümü gibi kendine özgü işlevlerle de dikkat çekiyor.

  Portalın kurucu ortağı Seyfi Erol, “Hayatı kolaylaştıran sayısal platform" olarak tanımladığı Attabot arama motoru fikrinin üç yıl önce Amerika’da internet projeleri hazırlarken şirket ortaklarından Ömer Kurt ile birlikte geliştirdiklerini söyledi.

  BÜTÜN HİZMETLER ÜCRETSİZ

  Attabot’ta tüm hizmetlerin ücretsiz olduğunu vurgulayan Seyfi Erol, şunları söyledi:

  “Hizmetinizle insanların hayatlarını kolaylaştırmayı iddia ediyorsanız ücret talep etmemeniz gerektiğine inanıyoruz. Bu yüzden gelir modelimizi reklamlar oluşturuyor. Hem var olan reklam kanallarını, hem de kendi geliştirdiğimiz ve bir kelimeye bağlı etkileşimli ağ üzerinden reklam yayınlama tabanlı ürünümüzü kullanacağız. Yakında insanların etkinliklerle ilgili bilgilere ulaşabilecekleri bir modülü hizmete sunmayı planlıyoruz. Uçak biletleriyle ilgili bir hizmet üzerinde çalışıyoruz."

  Şu anda Beta sürümüyle sadece Türkçe yayın yapan Attabot.com’un Eylül 2008 sonunda küresel sürümünün yayına girmesi planlanıyor. Bu sürümde temel özellikler aynı kalacak, ancak birkaç dilde sözlük gibi uyarlamalar olacak.Miliyet

  [​IMG]
    2. Cevap: Googleye Türk rakip

  Geliştirilirse daha iyi olur ve kullanılır...İnşallah daha da büyür..
    3. Cevap: Googleye Türk rakip

  Geliştirilse Dahi Kullanılmaz.Çünkü Türkler Yani Bizler Yabancıların Ürettikleri Ve Hazırladıkların Şeyleri Kullanmayı Seviyoruz.
    4. Cevap: Googleye Türk rakip

  beta olmasına rağmen fena değil gibi. Forumdası arattırdım buldu. Ama biraz daha yol kat edilmesi gerekir.Googleyi rakip değil taklit etmiş gibi olmuş. :(
    5. Cevap: Googleye Türk rakip

  Zamanla popüler olması durumunda band genişliği sorunu yaşayacaktır. Bence TTNET ile ortak çalışma falan yapmalılar. Metro Ethernet istemeliler.
    6. Cevap: Googleye Türk rakip

  Bi Ara Bunu Kullanıyordum. googleden Pek Farkı olmadığı için googleye kullanmaya devam ediyorum. eğer bunu geliştirirlerse bunu kullanırım yani.
    7. Cevap: Googleye Türk rakip

  Geliştirilmesi gerekir birde sesini duyurması lazım :)
    8. Cevap: Googleye Türk rakip

  Ama Hadi Beta Yı Destekliyoruz Dimi Türk Yapımı Ama Googlenin Üstüne Yoktur Bence
    9. Cevap: Googleye Türk rakip

  hayırlısı olsun bakalım hemen ön yargılı olmayalım derim daha öncede googlede yoktu değilmi neden bizimkilerde zirve yapmasınlarki...
    10. Cevap: Googleye Türk rakip

  Tesekkürler