Google'ın Nisan 1 Şakası Google Burun

'Teknoloji Haberleri' forumunda Nalan tarafından 1 Nis 2013 tarihinde açılan konu

 1. Teknoloji ilerledikçe gözlerimize, kulaklarımıza ve hatta kokladıklarımıza inanamayacak bir noktaya geldik. Google ilginç bir uygulamanın ön hazırlığını tamamlamış görünüyor. Google Burun...

  Yolda yürürken bluetooth kulaklıkla konuşan birini gördüğümüzde önce bir gülümsüyoruz "kendi kendine konuşuyor" diye aceba laptobunu, telefonunu koklayan birini görünce nasıl bir tepki vereceğiz çok merak ediyorum.

  Gelelim uygulamanın detaylarına. Öncelikle Google Burun videosuna bir göz atın.  İşte detaylar Google Aroma veritabanında 15 milyondan fazla koku verisi bulunduğunu duyuran Google yeni koku duyum özelliğiyle merak ettiğiniz kokuları hissetmenizi sağlıyor.

  Diyelim ki mısır piramitlerinin nasıl koktuğunu merak ettiniz. Google sizin bu merakınızı anında gideriyor ve mısır piramitlerinin kokusunu dünyanın en duyarlı mobil işletim sistemini kullanarak ayağınıza getiriyor.

  Evet buraya kadar okuduklarınıza inanmakta zorlanabilirsiniz. Bence inanmayında zaten çünkü bu GOOGLE'ın kullanıcılarna yaptığı detaylı ve ilginç NİSAN 1 şakasıdır.

  NİSAN 1