Google’ın Gaziler Günü Logosu Çok Tartışılıyor

'Teknik Yardım' forumunda cCasT tarafından 7 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Google’ın Gaziler Günü Logosu
  Google’ın Gaziler Günü Logosu Çok Tartışılıyor


  [​IMG]

  Arama motorunun Amerika Birleşik Devletleri’nin ulusal bayramı olan Gaziler Günü için tasarladığı logoda “e” harfinin üzerine Amerikan Bayrağı gelmesi ve harfin yarısının kapanması sonucunda ortaya hilale benzeyen bir şekil oluşması Amerika’lıları çileden çıkardı.

  Google logosunun sağ bölümüne bir Amerikan Bayrağı konulunca, bu bayrak son harfin üst kısmını kapatınca, harfin açıkta kalan kısımları hilal şekline benziyen bir hal aldı. Bu yapılan logoyu gören bazı Amerikan vatandaşları çeşitli forumlarda, web sayfalarında ve Twitter’da tepki göstermeye başlayınca, tartışma basına da sıçradı.

  Amerika Birleşik Devletleri bayrağının alt bölümüne Müslümanların hilalinin koyulduğunu savunan bazı Amerikan vatandaşları, Google firmasına şikayet yağdırdı. Forum sitelerinde ve Twitter’da “Google Gaziler Günü’nde şeriat tarafından ele geçirildi”, “Google’da Allah hayranı Usame’ler bir şov yönetiyor”, “Kutsal saydığımız sembole saygısızlık yapıldı”, “İslam’ın hilali haçı ele geçirdi”, “Google’ın gizli bir İslami gündemi mi var?” gibi çeşitli yorumlar yapıldı.