Google'ın 2012'deki en iyi anları

'Teknik Yardım' forumunda EyLüL tarafından 26 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. 2012'de Google'ın en iyi anları neler


  2012 Google için ilginç, genel olarak oldukça başarılı bir sene oldu. Android'li ceplerdeki ezici başarısını sürdüren Google, tablet satışlarında büyük bir artış sağlayamasa da Nexus 7 ve Nexus 10 gibi kayda değer ürünler ortaya çıkardı. İşte Google'ın 2012'deki en iyi anları.

  -Android cep satışları: Büyük bir başarı yakalayan Android, Samsung ve tabi ki onun Galaxy S3 cebi ile daha da yaygınlaştı.

  - Google Glass: Google Glass'ın geleceğinin olup olmadığını bilmiyoruz, ancak Sergey Brin'in onunla Google IO 2012'de görünmesiyle beraber gözlükler, herkes tarafından konuşmaya başlanmıştı.

  - Nexus 7: Kalitesiz 7 inç'lik Android tabletlerden bıkan Google, işe el atarak kendi tabletini üretti. Nexus 7 harika bir cihazdı, Kindle Fire kadar ucuz ancak ondan daha güçlüydü.

  -Nexus 10: Nexus 7 ile başarılı olan Google, 10 inç'lik tablet işine de girmeye karar verdi. 3G sürümü bulunmasa da fiyatına göre Nexus 10 da oldukça iyi bir tablet.

  - Jelly Bean: Bu sene kullanıma sunulan Android 4.1 Jelly Bean (ve 4.2), akıcılığıyla ve yeni işlevleriyle mobil işletim sistemini şu ana kadarki en iyi haline ulaştırıyor.

  - Apple Maps: Apple'ın yeni iOS'daki yarı tamamlanmış Maps uygulaması, Google Maps'in ne kadar iyi olduğunun anlaşılmasını sağlamıştı.

  -Google Play: Android Market'in adını değiştirerek Google Play yapan Google, uygulama sayısında Apple'a yetişmiş durumda.