Google’den Grafik ve Görsel Almak Tehlikeli

'Teknik Yardım' forumunda cCasT tarafından 8 Ocak 2011 tarihinde açılan konu 1. Googleden Grafik ve Görsel

  [​IMG]


  Bildiğimiz üzere son dönemlerin en kaliteli ve en çok tıklanan sitelerinden birisi de hiç kuşkusuz Google Arama Motoru olarak biliniyor. Bu site, bünyesinde insanlara sunduğu birçok farklı hizmet ile kısa bir zaman içerisinde internet dünyasının en kaliteli sistemlerinden birisi halini almıştır. Ancak Google, bu sunduğu hizmetler ile de insanlara birçok farklı uyarıyı hatırlatmayı da ihmal etmemektedir.

  Google, bünyesinde sunduğu siteler ile olduğu kadar görsel indexleme sistemi ile de bilinmektedir. Ancak görsel indexleme sistemi, Google için faydalı olduğu kadar bizler için bir o kadar da zarar teşkil etmektedir. Bu konuya biraz daha detaylı olarak değinmek istiyoruz.

  GOOGLEDEN GÖRSEL ALIRKEN DİKKAT!!!

  Bildiğimiz üzere internet üzerinde birçok ücretli grafik satan ya da grafik satılan siteler mevcuttur. Google, ücretli ya da ücretsiz bı grafiklerin tümünü bünyesine almayı başarabildiğinden dolayı, ücretli grafik ilerleyen dönemlerde insanların elinde bir şekilde patlayabiliyor. Bu nedenle tüm ülkelerde bu konu ile ilgili yasa tasarısı çıkartıldı ve resim sahipleri, resimlerinin alındığı hissettiklerinde, bir şekilde hangi sitede kullanılıyorsa o siteyi dava edebiliyor ve davayı kazanabiliyor.

  Google görseller aramasında herhangi bir resme tıkladığınızda ve açılan ön izleme ekranının sol panelinde, bu uygulama ile ilgili bir uyarı elbette ki mevcuttur. Uyarı şu şekildedir; “Bu görselin telif hakkı korunuyor olabilir. diye bir uyarı yazmaktadır. Bu uyarı, resmin ücretli bir sitede yayınlandığını ve eğer resim sahibi bunu görüyorsa, sizleri bir şekilde telif hakkı çalmaktan dolayı dava edebilir ve bu davayı kazanabilir. Google görseller, bu nedenle çok da tercih etmenizi önerdiğimiz bir sistem değildir. Bunun dışında birçok ücretsiz grafik sitesi mevcuttur.
   


Similar Threads: Google’den Grafik
Forum Başlık Tarih
Teknik Yardım Vektör Grafikleri Nedir ? 16 Haziran 2011
Teknik Yardım Excel'de grafik nasıl hazırlanır 1 Temmuz 2010