Google'dan Microsoft'a Çalım

'Haberler' forumunda Merve tarafından 2 May 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]  ABD İçişleri Bakanlığı, başta e-posta olmak üzere birçok çevrimiçi sistemini güçlendirmek ve verimini artırmak için, 90 bin çalışanının bilgisayarlarında ve mobil cihazlarında Google uygulamaları kullanacak.

  Microsoft, Office 365 ile Google uygulamaları arasında bir seçim yapan Bakanlık, Google ile yaklaşık 35 milyon dolar değerinde yedi yıllık bir anlaşma yapma kararı aldı.

  Bu açıklama üzerine Microsoft yetkilileri, bu karardan duydukları üzüntüyü dile getirdi ve bu Bakanlığı bu seçime iten nedeni araştıracaklarını söyledi.

  Googleın ortaklarından Onix Networkingin, anlaşma gereğince 60 gün içinde söz verdiği teknik çalışmaları tamamlaması gerekiyor.

  Google Davasında Haklı Bulundu

  Microsoft ile 25 Ocak 2012'de yapılacak anlaşmaya karşı dava açan Google, İçişleri Bakanlığı bünyesinde Microsoft'un kaydırıldığını iddia etmişti. Google'ın bu iddiasını haklı bulan Washington Federal Mahkemesi yargıçlarından Susan Braden, bu iddiayı yerinde bulunca 25 Ocak'ta imzalanacak anlaşma da ertelenmiş oldu.

  Salı günü İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasının ardından ise anlaşmanın bu kez Google ile yapıldığı görüldü.

  Bulut teknolojisi üzerine yatırımlarını sürdüren bu iki dev şirketten Google, mail hizmetleri dışında Google Docs ile de kullanıcılara hizmet veriyor. Microsoft ise Office 365 ile Office paketi ile Bulut Bilişim'in gücünden faydalanıyor.

  hürriyet
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 2 May 2012