Google’dan Büyük Jest

'Teknik Yardım' forumunda cCasT tarafından 7 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Google’dan Büyük Jest
  Google’dan Tüm Çalısanlarına Zam


  [​IMG]

  Google, şirket bünyesinde aldığı yeni bir karar ile tüm çalışanlarına zam yapma ve birtakım bonuslar verme kararı aldı.

  Geçtiğimiz günlerde tüm Google çalışanları için yapılan duyuruda, tüm çalışanların maaşlarına yüzde 10 oranında zam yapıldığı açıklandı. 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren her çalışanın yüzde 10’luk bir zam ile maaşlarını alacağını açıklayan Google, ayrıca çalışanları için 1000 dolarlık tatil bonuslarının ise şimdiden hazır olduğunu vurguladı.

  Beklenmeyen bu açıklama Google CEO’su Eric Schmidt tarafından yapıldı. Schmidt’in tüm çalışanlara gönderdiği mailde bu mutlu haberi vermekten gurur ve mutluluk duyduğunu, bu haberi tüm Google çalışanları ile paylaşmanın kendisine ayrı bir sevinç yaşattığını ve Google Şirketi’nin dünyada ki en iyi çalışanlar grubuna sahip olduğunu vurguladı. Ayrıca mail içeriğinde dikkat çeken bir nokta,Schmidt’in iyi çalışmalarından dolayı çalışanların ödüllendirildiğinden emin olmak istedikleri şeklindeki sözleri oldu.

  Google’un çalışanları için sağladığı 100 dolarlık tatil bonusu belki küçük bir meblağ gibi görülebilir, ancak şirketin dünya genelinde 20 binden fazla çalışanı olduğu düşünüldüğünde ortaya çıkan mali tablo 20 milyon doların üzerinde bir rakama ulaşıyor. Ayrıca maaşlara yapılan zamlar ve ek bonuslar ile Google’un ocak 1’den itibaren çalışanlarına 1 milyar doların üzerinde personel harcaması yapacağı görülüyor.
    2. Cevap: Google’dan Büyük Jest

  Zaten dünyanın Parasını Alıyolar.:))