Google TV Yayında

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 5 Eki 2010 tarihinde açılan konu

 1. Google TV Sitesi Yayında!
  [​IMG]
  Google'ın büyük beklentiler ile birlikte geliştirdiği Google TV adlı sistem, sonunda bir web sitesi ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkıyor!

  Google'ın son oyuncağı Google TV, sonunda kendisine ait bir web sitesi ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Google TV'nin resmi sitesinde, bu servise ait geniş ve detaylı bilgilendirmeler bulunuyor. Google, bu servisiyle birlikte televizyon dünyasının internet ile iç içe geçme aşamasında oluyor olmasının avantajlarını sonuna kadar kullanmayı planlıyor.

  Google TV ile birlikte Google, "Televizyon dünyası, arama motoruyla tanışıyor" sloganını kullanıyor. Zira Google TV kullanıcılara, televizyon anlayışını baştan aşağı değiştirmeyi vadediyor. Uygulama desteği, popüler televizyon şovları hakkında geniş ve detaylı bilgi alabilme sistemi ve Android temelli telefonlara yüklenebilecek olan bir uygulama sayesinde, telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanabilme özelliği sayesinde Google TV, teknoloji meraklılarının ilgisini bir hayli çekti.

  Multimedya Platformu
  [​IMG]
  Bu yenilikçi servisin en önemli amacı, tüm interneti televizyonunuza taşıyabilmek. Google arama motorunun televizyonunuza entegre olmasıyla birlikte televizyonunuz da tam anlamıyla bir multimedya platformuna dönüşüyor olacak. Tabii Google bu konuda ne kadar başarılı olabilecek bunu zamanla göreceğiz.

  Google TV internet sitesinde servisin hemen her özelliği detaylı bir şekilde tanıtılıyor. Google'ın, ürün tanıtım konusunda ne kadar açıklayıcı ve pratik yolları kullanıcılarına sunduğunu göz önünde bulundurursak, bu web sitesi de Google TV'ye ait akıllarda hiçbir soru işareti kalmamasını sağlıyor.

  Beklenti Büyük
  [​IMG]
  Site üzerinde ayrıca uygulama gelişticilerine de bir çağrı bulunuyor. 2011'de yayınlanması için geliştiricilerin, çeşitli uygulamalar geliştirebileceğini ve bunları Google TV üzerinden tüm dünyaya sunabileceklerini söylüyor. Böylece Google TV içeriğine dünyanın çeşitli yerlerindeki geliştiriciler de katkıda bulunabilecek.

  Servisin getirmeyi planladığı yeniliklerden bir tanesi de, reklam dünyası ile ilgili. Reklam dünyası da Google TV ile birlikte dinamizm kazanacak. Ucu tamamen açık olan internet reklamcılığı ile televizyon reklamcılığını ortak bir paydada buluşturacak olan Google TV, bu alanda reklamcılara da önemli pay düşeceğinin altını çiziyor.

  Google TV Resmi Sitesi
   
Yükleniyor...