Google Squared projesi 4 kat güçlendi

'Teknik Yardım' forumunda Pardus tarafından 18 Ekim 2009 tarihinde açılan konu


 1. Google Squared projesi 4 kat güçlendi
  Ali Güngör
  Google'ın yeni projesi Squared'in özellikleri gelişiyor: İşte Squared ve yenilikler...


  Popüler konseptleri aramakta başarılı ama her konuda değil, büyütmek için tıklayın
  Google'ın arama sonuçlarını tablolar halinde sunan aracı Google Squared'den buradaki haberimizde kısaca bahsetmiştik. Bu araç geliştirilme aşamasında ve tamamlandığında Wikipedia gibi insanların organize ettiği bilgi kaynaklarına alternatif oluşturacak bir başvuru kaynağı olacak.

  Google Squared'de satırlar ve sütunlar mevcut. Satırlara anahtar kelimeler giriliyor, sütunlara ise istenen özellikler. Mesela birinci satıra bir PC markası, sütuna da fiyat, boyut vb yazınca arama sonuçları ve bağlantılar Excel tabloları gibi diziliyor. Pek çok arama kriteri bir arada girilerek, tabloda pek çok bilgiyi kolayca görmek mümkün oluyor. Google Squared pek çok konuda konuya uygun kriterleri otomatik olarak öneriyor.

  Henüz deneysel olan bu proje pek de iyi çalışmıyor. Çok az sonuç buluyor ama zaten amacı tutarlı bilgi bulmak. Google da bu yüzden Google Squared'i henüz hizmete sokmuyor. Denemek isterseniz

  Google yaptığı açıklamada aranan konu için 30 olgu sıralayabilen aracın kalitesini ve bulduğu verinin miktarını arttırdıklarını belirtti. Google Squared artık 120 kare gösterebiliyor, Google örnek olarak da 20 Amerikan başkanı için 6 özelliği sıralayabileceğini söylüyor. Bu sonuçlar Excel alternatifi Google Spreadsheet veya CSV dosyası olarak da dışarı aktarılabiliyor.
   


Similar Threads: Google Squared
Forum Başlık Tarih
Teknik Yardım Google Squared ile farklı bir arama deneyimi 5 Haziran 2009
Teknik Yardım Google Chrome için V9 Kaldırma 13 Nisan 2014
Teknik Yardım 27 Ocak 2014 Google Logosu 27 Ocak 2014
Teknik Yardım Google Ana Sayfa Yap Chrome 9 Ekim 2013
Teknik Yardım 6 Eylül 2013 Google Logosu 6 Eylül 2013