Google, Facebook’u Şaşırttı

'Sosyal Medya' forumunda cCasT tarafından 8 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Google
  Facebook
  Google, Facebook’u Şaşırttı


  [​IMG]

  Google ile Facebook firmalarının arasının gün geçtikçe açılmaya devam etmesi bilinen bir gerçek. Daha evvelden Facebook, Gmail üzerinden iletişimde olduğunuz kişileri arayıp, kendi sitesinde tanıyor olabileceğiniz kişiler altında size sunuyordu, fakat bundan sonra bu durum aynı şekilde olmayacak.

  Google firması Facebook’a yönelik bilgilerin bu kadar açık olmasından dolayı huzursuz olduğunu ve sosyal paylaşım platformunun bundan sonra Gmail kullanan kişilerin bilgilerine erişemeyeceğini bildirdi.

  Fakat bu isteyen kişilerin Gmail bağlantılarını Facebook üzerinden paylaşamayacağı anlamına gelmiyor. İsteyen kullanıcılar hala bağlantıların bulunduğu dosyayı Facebook’un algılayabileceği türde kaydedip, tekrardan yükleyebilir.

  Google’ın Facebook karşısında sergilemiş olduğu bu tavır Facebook’unda hoşuna gitmeyecek gibi gözüküyor. Çünkü gerçekleştirilen araştırmalar, bu işbirliğinin, Facebook’un gelişmesinde ve yaygınlaşmasında önemli bir yere sahip olduğunu gösteriyor. Daha açık bir şekilde söylemek gerekirse, bu karar internetteki bazı dengeleri sarsabilecek kadar bir etkiye sahip.