Google Drive Nedir,Özellikleri

'Teknoloji Haberleri' forumunda Sitem tarafından 25 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Google Drive resmi olarak kullanıma açıldı
  Google Drive, 24 Nisan'da resmi olarak duyuruldu.Google Drive, internet üzerindeki sabit diskiniz yani depolama alanınız. Her türlü müzik, resim, belge, video veya farklı formatları internetteki depolama alanınızda saklayabilirsiniz. Bunlara farklı bilgisayarlardan, telefonlardan ya da tabletlerden anında ulaşabilirsiniz.
  Google'ın bulut hizmeti olan Google Drive, her kullanıcısına bedava 5 GB alan veriyor. Tanıtım yazısında da 5 GB'ın birçok fotoğrafı, müziği hatta belgeleri saklamaya fazlasıyla yeteceği belirtiliyor. 5 GB'ın yetmeyeceğini düşünenler için farklı paketleri de bulunuyor.

  Google Drive Paket fiyatları

  Google Drive 5 GB'a ek olarak ayda 2.49 dolara 25 GB, 4.99 dolara 100 GB, 49.99 dolara ise 1 TB alan sahibi olabilirsiniz.

  Google Drive Özellikleri nedir?

  Google Drive'da anında yeni dokümanlar, e-tablolar ve sunular oluşturabilirsiniz. Aynı anda aynı dosya üzerinde birlikte çalışabilir ve değişiklikleri anında görebilirsiniz.

  Gmail
  Büyük boyutlu e-posta eklerine veda edin. Gmail'de Google Drive'dan bir bağlantı gönderdiğinizde herkes aynı dosyayı ve aynı sürümü otomatik olarak alır.

  Google+
  Google Drive'daki video ve resimleriniz anında Google+'da kullanılabilir olur, böylece çevrelerinizle paylaşmak için yalnızca bir tıklama yeterlidir.

  Güçlü arama.
  Google Drive dosyalarınıza daha hızlı erişmenizi sağlar. Anahtar kelimeyle içerik arayabilir ve dosya türüne, sahibine ve başka kriterlere göre filtre uygulayabilirsiniz. Google Drive resimlerinizdeki nesneleri ve taranan dokümanlardaki metni de tanıyabilir.

  Her şeyi görüntüleyin.
  HD video, Adobe Illustrator ve Photoshop da dahil 30'un üzerinde dosya türünü, ilgili program bilgisayarınızda yüklü olmasa bile tarayıcınızdan açın.

  Google Drive ve en sevdiğiniz uygulamalar.
  Doğrudan Google Drive'da çeşitli web uygulamalarından dosya oluşturun, kaydedin, açın ve paylaşın.

  İstediğiniz gibi paylaşın.
  Herkesle dosya veya klasörler paylaşabilir ve belgeleriniz için görüntüleme, düzenleme veya yorum yapma izni vermeyi seçebilirsiniz.

  Zamanda geriye gidin.
  Google Drive yaptığınız her değişikliği takip eder; bu nedenle Kaydet düğmesini tıkladığınızda yeni bir düzeltme kaydedilir. Otomatik olarak 30 gün öncesine kadar bakabilir veya bir düzeltmeyi sonsuza kadar kaydetmeyi seçebilirsiniz.

  Google Drive aşağıdakiler üzerinde kullanılabilir:

  PC ve Mac
  iPhone and iPad (coming soon)
  Android cihazlar


  Google Drive daha iyi tanımak ve Google hesabınızı Google Drive'a yükseltmel için Tıklayınız (Googlenin resmi Google Drive sayfasıdır.)