Google Docs Office 2010'a Rakip

'Teknoloji' forumunda Pardus tarafından 19 Eki 2009 tarihinde açılan konu

 1. Google Docs Office 2010'a Rakip

  Google'dan Microsoft'a ağır darbe. Google neredeyse her hafta Online Office uygulaması olan Google Docs için yenilikler geliştiriyor. Dokümanları klasörlere koyup sunucuya yüklemek Google Docs'un en son yeniliği.

  Google Docs kullanıcıları bu eksikliği iyi biliyor. Office dosyalarınızı toplu halde sunucuya yüklenemiyordu. Dosyalar tek tek yükleyip kullanıcı hakları tanıtılması gerekiyordu. Oysa şimdi birden çok dosya içeren klasörler yüklenip, klasörler arası paylaşım yapılabiliyor.

  Bunu yapabilmek oldukça kolay. İlk olarak "New" tuşuna basıp klasör oluşturmanız gerekiyor. Bu klasörün içine istediğiniz dosyayı yükleyip atayabiliyorsunuz. Klasör'e sağ kliklediğinizde paylaşım listesi oluşturulabiliyor. Buraya eklediğiniz kişiler e-postalarına bir bilgi maili geliyor. Bilgi mailinde yer alan link'e tıklanıldığında klasörün içeriği ve dosyalar işlenip okunabiliyor.  Klasörün içine birden çok dosya aynı anda yüklenebiliyor. Yüklenen her dosya için bir bilgi çubuğu çıkıyor. Bu bilgi çubuğu yüklenen dosyanın yükleme durumunu gösteriyor.


  Bu özellik Google Docs kullanıcılarının ilk sıradaki isteklerden biriydi. Google, kullanıcıları dinleyip güncellemeleri ona göre yapması büyük bir avantaj.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ağu 2014