Google Code Sitesi

'Teknik Yardım' forumunda YAREN tarafından 27 Haziran 2009 tarihinde açılan konu


 1. İnternet siteleri sıralamasında dünya birincisi olan Google bulunduğu yerin hakkını vermek için bir çok etkinliklerde bulunuyor.
  Bunlardan biri de yeni hizmete sunduğu Google Code sitesi. Bu siteyle Google yılların verdiği deneyimi ve bunun getirisi olan püf noktalarını web sitesi olan kişilerle bu adresten paylaşıyor.

  Site içerisinde yer alan püf noktaları, ipuçları, adım adım bilgi veren kılavuzlar Google’ın internette görselliğe değil performansa önem veren programcıları dünya çapında bir araya getirmeyi hedefliyor. Sitede aynı zamanda görüş alışverişine imkan veren, soru sorup yanıt alınabilecek bölümler de yer alıyor.

  Google daha önce de internette web sitelerinin ve tarayıcıların performansından memnun olmadığını, bu yüzden Chrome web tarayıcısını icat ettiğini defalarca dile getirmişti. Google yeni teknolojiler arasında özellikle HTML 5 standardına önem veriyor. Bu yeni standardın web uygulamalarını ve Javascript işlemlerini hızlandıracağı öngörülüyor.

  Sitede ek olarak neler var?
  Google’ın programcılar ve uygulama geliştiricileri için özel olarak hazırladığı bu web sitesinde performans ölçüm araçları, problem çözme ve optimizasyon uygulamaları da bulunuyor. Google’ın bu yeni hizmetine Buradan erişebilirsiniz.
    2. Cevap: Google Code Sitesi

  cok guzel bir ekelnti sitesi yaa