Google Chrome için V9 Kaldırma

'Teknik Yardım' forumunda HazaN tarafından 13 Nisan 2014 tarihinde açılan konu


 1. Bir program indirirken bilgisayarınıza sinsice sızan ve başınıza tam anlamıyla bela olan V9 portalını geldiği gibi geri göndermeye ne dersiniz?
  Herkesin bir alışkanlığı vardır ve bu alışkanlıklardan vazgeçmek o kadar kolay değildir. İşte sizinde alıştığınız o google teması yerini bir başkasına bırakınca insanın uykuları kaçıyor değil mi?
  V9 nasıl kaldırılır?

  Google Chrome için V9 Kaldırma:

  Masaüstünde bulunan Google Chrome simgesine sağ tıklayın ve özellikler butonuna basın. Açılan özellikler menüsünde Kısayol sekmesine geçin ve dosya konumunu aç butonuna basın.

  v9_kaldirma_chrome.jpg

  Şimdi aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir ekran gelecek karşınıza burada old_chrome.exe ve chrome.exe olarak iki tane dosya mevcut. Önce chrome.exe' yi silin sonrada old_chrome.exe adlı dosyaya sağ tıklayıp yeniden adlandır deyin. Dosyanın yeni adı chrome.exe olsun.

  v9_kaldirma_chrome-2.jpg

  Burayı kapatabiliriz artık ve tekrar masaüstündeki google chrome simgesine sağ tıklayıp özelliklere gidiyoruz. Yine kısayol diyoruz ve hedef seçeneğinin karşısındaki linki değiştiriyoruz.

  v9_kaldirma_chrome-3.jpg

  Hedef bölümünde karşısınıza
  "C:\Programfiles(x86)\Google\Chrome\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe tr.v9.com/tam_1337849870_880326 "

  gibi bir link çıkacak. Buradaki linkte bulunan chrome.exe'den sonraki bölümü silerek

  "C:\ProgramFiles(x86)\Google\Chrome\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe"

  haline getirdikten sonra yanı Chrome.exe'den sonraki tüm yazıları silerek uygula deyin ve pencereyi kapatın.

  v9_kaldirma_chrome-4.jpg