Google Büyüyor

'Teknik Yardım' forumunda cCasT tarafından 7 Ocak 2011 tarihinde açılan konu


 1. Google
  Google Büyüyor


  [​IMG]

  Google geçtiğimiz günlerde yaptığı yüzde 10’luk personel zammından sonra şimdi de yeni bir girişimde bulunmaya hazırlanıyor. Bu girişim ise yeni personel alımları ile ilgili.
  Reuters tarafından yapılan açıklamalarda Google’un yakın bir zamanda yaklaşık 2 bin personel alımı yapacağını ve 23 bin dolaylarında olan eleman sayısını 25 bine çıkaracağı belirtildi. Dünya genelinde birçok ülke ve şehirde binlerce elemanı olan Google’un iş ilanları sitesinde 2076 kişilik açık pozisyon yer aldığını da öne süren Reuters, alınacak elemanların öncelikle mühendisler ve satış elemanlarından oluşacağını ifade etti. Bunun yanında yaklaşık 50 kişilik açığın ise Çin’de bulunan merkez için ayrıldığını belirtti.
  Google konu hakkında resmi bir açıklama yapmadı, ancak söylentiler gerçekleşirse şirket 2009 mart ayında yaptığı personel alımından sonra yaklaşık 6 kat fazla bir oranla yeni bir eleman alımı gerçekleştirecek. Bu şekilde eleman sayısını artırmayı düşünen Google’un giderek büyüdüğü ise bir gerçek. Ayrıca yapılan zamdan sonra bu haberinde gündemde yer alması Google’da işlerin oldukça iyi gittiğini gösteriyor.
    2. Cevap: Google Büyüyor

  Google İşi Büyüttü.:)