Google Android 5.0 Key Lime Pie Nedir Hakkında Bilgi

'Teknik Yardım' forumunda zamaneanne tarafından 17 Aralık 2012 tarihinde açılan konu


 1. Google Android 5.0 Key Lime Pie Hakkında Tüm Bilgiler


  Google'ın gün geçtikçe büyüyen işletim sistemi Android'in yepyeni versiyonu Android 5.0 Key Lime Pie geçtiğimiz günlerde bir Google çalışanı tarafından doğrulandı.

  Bilmeyenler için söyleyelim Google android işleitm sistemleirnin isimlerini birer tatlı ismi olarak kurguluyor. Bu zamana kadar Google tarafından çıkarılan andoid sistemlerin isimleri şöyle:

  [​IMG]


  Geleneği bozmayan Google alfabetik sıraya göre Android sürümlerini sıralamaya devam ediyor.J harfi geride kalırken sıranın K harfine geldiğini görüyoruz. Ağırlıklı olarak adlandırılan yeni isim Key Lime Pie olurken Google cephesinden henüz resmi bir açıklama yapılmış değil fakat Google çalışanı Manu Cornet, Google+ hesabı üzerinden paylaştığı görselde Android 5.0ın Key Lime Pie olarak adlandırdı.Paylaşılan görseli de sizlerle paylaşıyoruz:

  [​IMG]


  Her biri bir tatlı ismiyle piyasaya sürülen Android sürümlerinin yenisi olması beklenen Limonlu Turtanın (Key llime pie) hakkında pek fazla bilgi bulunmazken çıkış tarihi içinde herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ancak bununla birlikte Android 5.0 Key Lime Pienin önümüzdeki yaz döneminde Google I/O etkinliğinde görünmesi bekleniyor.